Brother DK-11203 DirectLabel Etikettes 17mm x 87mm 300 for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK11203)
SKU:
DK11203
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, Jun 1
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
5 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, Jun 1
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
5 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Be the first to review “Brother DK-11203 DirectLabel Etikettes 17mm x 87mm 300 for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK11203)” Cancel reply
Description
Brother DK-11203 DirectLabel Etikettes 17mm x 87mm 300 for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK11203)
Brother DK-11203 DirectLabel Etikettes 17mm x 87mm 300 for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm
Specifications
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Direct thermal |
| Features | |
| Label colour | Black on white |
| Rolls per pack | 300 |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | DK |
| Print technology | Direct thermal |
| Package type | Box |
| Country of origin | China |
| Product colour | White |
| Labels per roll | 1 pc(s) |
| Compatibility | Brother QL1050, QL1060N, QL500, QL500A, QL550, QL560, QL560VP, QL570, QL580N, QL650TD, QL700, QL710W, QL720NW |
| Technical details | |
| Tape type | DK |
| Country of origin | China |
| Product colour | White |
| Labels per roll | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
| Depth | 115 mm |
| Weight | 99 g |
| Width | 41 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 157 g |
| Height | 112 mm |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package weight | 157 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 16.3 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 262.1 kg |
| Products per pallet | 1296 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Country of origin | China |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: BP60PA3
In Stock
Get Instant Price
SKU: CZ1001
In Stock
Get Instant Price
SKU: CZ1003
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11204
In Stock
Get Instant Price
SKU: CZ1004
In Stock
Excl. VAT: £20.72
Incl. VAT: £24.87
Incl. VAT: £24.87
SKU: CZ1005
In Stock
Excl. VAT: £26.88
Incl. VAT: £32.25
Incl. VAT: £32.25
SKU: D00C55001
In Stock
Excl. VAT: £141.90
Incl. VAT: £170.28
Incl. VAT: £170.28
SKU: D01CED001
In Stock
Excl. VAT: £142.98
Incl. VAT: £171.57
Incl. VAT: £171.57
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.