Brother BU-223CL Transfer-unit, 50K pages for Brother HL-L 3210 (BU223CL)
SKU:
BU223CL
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £81.36
Incl. VAT: £97.64
Delivery Date:
Tomorrow, May 19
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
6 In Stock
6 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother BU-223CL Transfer-unit, 50K pages for Brother HL-L 3210 (BU223CL)
SKU:
BU223CL
Description
Brother BU-223CL Transfer-unit, 50K pages for Brother HL-L 3210 (BU223CL)
Brother BU-223CL Transfer-unit, 50K pages for Brother HL-L 3210
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Maximum capacity | 50000 sheets |
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Compatibility | HL-L3210CW, HL-L3230CDW, HL-L3270CDW, HL-L3290CDW, MFC-L3710CW, MFC-L3750CDW and MFC-L3770CDW |
| Type | Transfer belt unit |
| Product colour | Black, Green |
| Country of origin | Vietnam |
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
| Width | 400 mm |
| Depth | 190 mm |
| Height | 417 mm |
| Weight | 1 kg |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 1.64 kg |
| Technical details | |
| Maximum capacity | 50000 sheets |
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Compatibility | HL-L3210CW, HL-L3230CDW, HL-L3270CDW, HL-L3290CDW, MFC-L3710CW, MFC-L3750CDW and MFC-L3770CDW |
| Type | Transfer belt unit |
| Product colour | Black, Green |
| Products per pallet | 48 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.9 cm |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 97 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 48 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 48 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.9 cm |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 97 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother BU-223CL Transfer-unit, 50K pages for Brother HL-L 3210 (BU223CL)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £81.36
Incl. VAT: £97.64
Delivery Date:
Tomorrow, May 19
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
6 In Stock
6 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother BU-223CL Transfer-unit, 50K pages for Brother HL-L 3210 (BU223CL)” Cancel reply
Description
Brother BU-223CL Transfer-unit, 50K pages for Brother HL-L 3210 (BU223CL)
Brother BU-223CL Transfer-unit, 50K pages for Brother HL-L 3210
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Maximum capacity | 50000 sheets |
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Compatibility | HL-L3210CW, HL-L3230CDW, HL-L3270CDW, HL-L3290CDW, MFC-L3710CW, MFC-L3750CDW and MFC-L3770CDW |
| Type | Transfer belt unit |
| Product colour | Black, Green |
| Country of origin | Vietnam |
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
| Width | 400 mm |
| Depth | 190 mm |
| Height | 417 mm |
| Weight | 1 kg |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 1.64 kg |
| Technical details | |
| Maximum capacity | 50000 sheets |
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Compatibility | HL-L3210CW, HL-L3230CDW, HL-L3270CDW, HL-L3290CDW, MFC-L3710CW, MFC-L3750CDW and MFC-L3770CDW |
| Type | Transfer belt unit |
| Product colour | Black, Green |
| Products per pallet | 48 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.9 cm |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 97 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 48 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 48 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.9 cm |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 97 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: DK11202
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11204
In Stock
Get Instant Price
SKU: CZ1004
In Stock
Excl. VAT: £20.72
Incl. VAT: £24.87
Incl. VAT: £24.87
SKU: BU330CL
In Stock
Excl. VAT: £40.32
Incl. VAT: £48.38
Incl. VAT: £48.38
SKU: BU300CL
In Stock
Excl. VAT: £85.42
Incl. VAT: £102.51
Incl. VAT: £102.51
SKU: D00V9P001
In Stock
Excl. VAT: £111.55
Incl. VAT: £133.86
Incl. VAT: £133.86
SKU: D0096U001
In Stock
Excl. VAT: £112.70
Incl. VAT: £135.24
Incl. VAT: £135.24
SKU: D00C55001
In Stock
Excl. VAT: £141.90
Incl. VAT: £170.28
Incl. VAT: £170.28
SKU: D01CED001
In Stock
Excl. VAT: £142.98
Incl. VAT: £171.57
Incl. VAT: £171.57
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.