Aten CS62U-A7 KVM switch Black (CS62U-A7)
SKU:
CS62U-A7
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Description
Aten CS62U-A7 KVM switch Black (CS62U-A7)
Aten CS62U-A7 KVM switch Black
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Cable length | 1.8 m |
| Number of computers controlled | 2 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | VGA |
| Audio connections | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Headphone outputs | 1 |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Rack mounting | No |
| Scan interval | 5 s |
| LED indicators | Yes |
| Video | |
| Maximum resolution | 2048 x 1536 pixels |
| Network | |
| Ethernet LAN | No |
| Performance | |
| Maximum resolution | 2048 x 1536 pixels |
| Scan interval | 5 s |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.8 m |
| Rack mounting | No |
| LED indicators | Yes |
| Display | |
| Built-in display | No |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 69 mm |
| Depth | 81 mm |
| Height | 26 mm |
| Weight | 380 g |
| Packaging content | |
| Manual | Yes |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Aten CS62U-A7 KVM switch Black (CS62U-A7)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Aten CS62U-A7 KVM switch Black (CS62U-A7)” Cancel reply
Description
Aten CS62U-A7 KVM switch Black (CS62U-A7)
Aten CS62U-A7 KVM switch Black
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Cable length | 1.8 m |
| Number of computers controlled | 2 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | VGA |
| Audio connections | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Headphone outputs | 1 |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Rack mounting | No |
| Scan interval | 5 s |
| LED indicators | Yes |
| Video | |
| Maximum resolution | 2048 x 1536 pixels |
| Network | |
| Ethernet LAN | No |
| Performance | |
| Maximum resolution | 2048 x 1536 pixels |
| Scan interval | 5 s |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.8 m |
| Rack mounting | No |
| LED indicators | Yes |
| Display | |
| Built-in display | No |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 69 mm |
| Depth | 81 mm |
| Height | 26 mm |
| Weight | 380 g |
| Packaging content | |
| Manual | Yes |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: 2L-7D02UH
In Stock
Excl. VAT: £23.85
Incl. VAT: £28.62
Incl. VAT: £28.62
SKU: CS82U-AT
In Stock
Excl. VAT: £53.71
Incl. VAT: £64.45
Incl. VAT: £64.45
SKU: CS692-AT
In Stock
Excl. VAT: £69.00
Incl. VAT: £82.80
Incl. VAT: £82.80
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.