Mikrotik 20x 2.5 Gigabit Ethernet (CRS326-4C+20G+2Q+RM)
SKU:
CRS326-4C+20G+2Q+RM
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £696.63
Incl. VAT: £835.96
Delivery Date:
Tomorrow, May 20
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
1 In Stock
1 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Mikrotik 20x 2.5 Gigabit Ethernet (CRS326-4C+20G+2Q+RM)
SKU:
CRS326-4C+20G+2Q+RM
Description
Mikrotik 20x 2.5 Gigabit Ethernet (CRS326-4C+20G+2Q+RM)
Mikrotik 20x 2.5 Gigabit Ethernet
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Grey |
| Processor frequency | 650 MHz |
| Built-in processor | Yes |
| Management features | |
| Switch type | Managed |
| Web-based management | Yes |
| Ports & interfaces | |
| SFP+ module slots quantity | 4 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 20 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Console port | RJ-45 |
| Security | |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| Certificates | |
| Certification | CE, EAC, ROHS |
| Memory | |
| Internal memory | 128 MB |
| Flash memory | 32 MB |
| Design | |
| Product colour | Grey |
| Certification | CE, EAC, ROHS |
| Performance | |
| Processor frequency | 650 MHz |
| Internal memory | 128 MB |
| Flash memory | 32 MB |
| Built-in processor | Yes |
| Power | |
| Power consumption (max) | 70 W |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| AC input frequency | 47/63 Hz |
| Power source | AC |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -20 – 60 °C |
| Packaging data | |
| Rack mount kit | Yes |
| Packaging content | |
| Rack mount kit | Yes |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Mikrotik 20x 2.5 Gigabit Ethernet (CRS326-4C+20G+2Q+RM)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £696.63
Incl. VAT: £835.96
Delivery Date:
Tomorrow, May 20
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
1 In Stock
1 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Mikrotik 20x 2.5 Gigabit Ethernet (CRS326-4C+20G+2Q+RM)” Cancel reply
Description
Mikrotik 20x 2.5 Gigabit Ethernet (CRS326-4C+20G+2Q+RM)
Mikrotik 20x 2.5 Gigabit Ethernet
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Grey |
| Processor frequency | 650 MHz |
| Built-in processor | Yes |
| Management features | |
| Switch type | Managed |
| Web-based management | Yes |
| Ports & interfaces | |
| SFP+ module slots quantity | 4 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 20 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Console port | RJ-45 |
| Security | |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| Certificates | |
| Certification | CE, EAC, ROHS |
| Memory | |
| Internal memory | 128 MB |
| Flash memory | 32 MB |
| Design | |
| Product colour | Grey |
| Certification | CE, EAC, ROHS |
| Performance | |
| Processor frequency | 650 MHz |
| Internal memory | 128 MB |
| Flash memory | 32 MB |
| Built-in processor | Yes |
| Power | |
| Power consumption (max) | 70 W |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| AC input frequency | 47/63 Hz |
| Power source | AC |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -20 – 60 °C |
| Packaging data | |
| Rack mount kit | Yes |
| Packaging content | |
| Rack mount kit | Yes |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: EX230v
In Stock
Excl. VAT: £47.75
Incl. VAT: £57.30
Incl. VAT: £57.30
SKU: RUT200
In Stock
Excl. VAT: £85.32
Incl. VAT: £102.38
Incl. VAT: £102.38
SKU: AFI-INS-UK
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Wireless Routers |
| Ethernet WAN | Yes |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Memory card slot(s) | No |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| WLAN data transfer rate (max) | 867 Mbit/s |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| WLAN data transfer rate (first band) | 300 Mbit/s |
| WLAN data transfer rate (second band) | 867 Mbit/s |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Reset button | Yes |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| AC adapter included | Yes |
| Power source type | AC |
| Power consumption (typical) | 9 W |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Width | 995 mm |
| Weight | 215 g |
| Height | 330.5 mm |
| Depth | 978 mm |
In Stock
Excl. VAT: £91.43
Incl. VAT: £109.71
Incl. VAT: £109.71
SKU: RUTX10000300
In Stock
Excl. VAT: £134.64
Incl. VAT: £161.57
Incl. VAT: £161.57
SKU: CRS125-24G-1S-2HND-IN
In Stock
Excl. VAT: £159.49
Incl. VAT: £191.38
Incl. VAT: £191.38
SKU: RUT956100100
In Stock
Excl. VAT: £194.36
Incl. VAT: £233.23
Incl. VAT: £233.23
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.