Cisco STACK-T2-50CM InfiniBand/fibre optic cable
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
| Brand | Cisco |
| Product type | InfiniBand & Fibre Optic Cables |
| Cable length | 0.5 m |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Order Within:
Deliver to:
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Cisco STACK-T2-50CM InfiniBand/fibre optic cable
| Brand | Cisco |
| Product type | InfiniBand & Fibre Optic Cables |
| Cable length | 0.5 m |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
Description
Cisco STACK-T2-50CM InfiniBand/fibre optic cable
Cisco StackWise-160 technology builds upon the highly successful StackWise technology, renowned for its premium stacking architecture. With a stack bandwidth of 160 Gbps, StackWise-160 ensures high-speed connectivity within the stack. This technology leverages Cisco IOS Software SSO for stack resiliency.
Technical Table
| Brand | Cisco |
| Product type | InfiniBand & Fibre Optic Cables |
| Cable length | 0.5 m |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
Get Instant Price
Delivery Date:
Dispatch time:
Delivery Date & Time for:
Returns
Support
Payment
Secure transaction
Reviews
There are no reviews yet.
Description
Cisco STACK-T2-50CM InfiniBand/fibre optic cable
Cisco StackWise-160 technology builds upon the highly successful StackWise technology, renowned for its premium stacking architecture. With a stack bandwidth of 160 Gbps, StackWise-160 ensures high-speed connectivity within the stack. This technology leverages Cisco IOS Software SSO for stack resiliency.
Technical Table
| Brand | Cisco |
| Product type | InfiniBand & Fibre Optic Cables |
| Cable length | 0.5 m |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
BESTSELLER PRODUCTS
Key Features:
| Brand | Ess Cable |
| Fibre Mode | Multimode |
| Fibre Connector | LC - ST |
| Diameter | 3.0mm |
| Fibre Standard | 50µm core, 125µm Duplex |
Incl. VAT: £69.97
Key Features:
| Brand | HPE |
| Product type | InfiniBand & Fibre Optic Cables |
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Cable length | 3 m |
| Data transfer rate | 25 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |
| Weight | 184.2 g |
Incl. VAT: £286.56
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.