Canon 0548C001/PFI-1000M Ink cartridge magenta, 5.86K pages 80ml for Canon Pro 1000 (0548C001)
SKU:
0548C001
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £43.24
Incl. VAT: £51.89
Delivery Date:
Tuesday, May 19
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
3 In Stock
3 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Canon 0548C001/PFI-1000M Ink cartridge magenta, 5.86K pages 80ml for Canon Pro 1000 (0548C001)
SKU:
0548C001
Description
Canon 0548C001/PFI-1000M Ink cartridge magenta, 5.86K pages 80ml for Canon Pro 1000 (0548C001)
Canon 0548C001/PFI-1000M Ink cartridge magenta, 5.86K pages 80ml for Canon Pro 1000
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Colour ink volume | 80 ml |
| Brand compatibility | Canon |
| Colour ink page yield | 5885 pages |
| Printing colours | Magenta |
| Country of origin | Japan |
| Compatibility | Canon imagePROGRAF PRO-1000 |
| Technical details | |
| Printing colours | Magenta |
| Country of origin | Japan |
| Volume | 80 ml |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Volume | 80 ml |
| Country of origin | Japan |
| Logistics data | |
| Country of origin | Japan |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Canon 0548C001/PFI-1000M Ink cartridge magenta, 5.86K pages 80ml for Canon Pro 1000 (0548C001)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £43.24
Incl. VAT: £51.89
Delivery Date:
Tuesday, May 19
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
3 In Stock
3 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Canon 0548C001/PFI-1000M Ink cartridge magenta, 5.86K pages 80ml for Canon Pro 1000 (0548C001)” Cancel reply
Description
Canon 0548C001/PFI-1000M Ink cartridge magenta, 5.86K pages 80ml for Canon Pro 1000 (0548C001)
Canon 0548C001/PFI-1000M Ink cartridge magenta, 5.86K pages 80ml for Canon Pro 1000
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Colour ink volume | 80 ml |
| Brand compatibility | Canon |
| Colour ink page yield | 5885 pages |
| Printing colours | Magenta |
| Country of origin | Japan |
| Compatibility | Canon imagePROGRAF PRO-1000 |
| Technical details | |
| Printing colours | Magenta |
| Country of origin | Japan |
| Volume | 80 ml |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Volume | 80 ml |
| Country of origin | Japan |
| Logistics data | |
| Country of origin | Japan |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: DK44205
In Stock
Get Instant Price
SKU: TZ211
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11219
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22214
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22212
In Stock
Excl. VAT: £30.50
Incl. VAT: £36.60
Incl. VAT: £36.60
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.