Cables Direct 24 Port Cat6 Patch Panel 1U(UT-899544)
SKU:
UT-899544
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, Apr 27
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Cables Direct 24 Port Cat6 Patch Panel 1U(UT-899544)
SKU:
UT-899544
Description
Cables Direct 24 Port Cat6 Patch Panel 1U(UT-899544)
Cables Direct 24 Port Cat6 Patch Panel 1U(UT-899544)
Specifications
| Network | |
|---|---|
| Cable types supported | Cat6 |
| Ports quantity | 24 |
| Features | |
| Mounting | Rack mounting |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Mounting | Rack mounting |
| Design | |
| Mounting | Rack mounting |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Black |
| Colour | |
| Product colour | Black |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Cables Direct 24 Port Cat6 Patch Panel 1U(UT-899544)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, Apr 27
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Cables Direct 24 Port Cat6 Patch Panel 1U(UT-899544)” Cancel reply
Description
Cables Direct 24 Port Cat6 Patch Panel 1U(UT-899544)
Cables Direct 24 Port Cat6 Patch Panel 1U(UT-899544)
Specifications
| Network | |
|---|---|
| Cable types supported | Cat6 |
| Ports quantity | 24 |
| Features | |
| Mounting | Rack mounting |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Mounting | Rack mounting |
| Design | |
| Mounting | Rack mounting |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Black |
| Colour | |
| Product colour | Black |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: AT-RKMT-J14
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: U-RACK-6U-TL
In Stock
Get Instant Price – £270.00Price range: Get Instant Price through £270.00 Ex VAT
SKU: UACC-Rack-Panel-Vent-1U
In Stock
Excl. VAT: £28.42
Incl. VAT: £34.10
Incl. VAT: £34.10
SKU: UACC-Rack-Panel-Vent-2U
In Stock
Excl. VAT: £37.54
Incl. VAT: £45.04
Incl. VAT: £45.04
SKU: UACC-Rack-Shelf-TL-SD
Key Features:
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Rack shelf |
| Maximum weight capacity | 20 kg |
| Compatibility | U-Rack-6U-TL |
| Product colour | Grey |
| Housing material | SPCC |
| Weight & dimensions | |
| Width | 453.8 mm |
| Weight | 1.75 kg |
| Height | 27.4 mm |
| Depth | 230 mm |
| Maximum weight capacity | 20 kg |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Type | Rack shelf |
| Compatibility | U-Rack-6U-TL |
| Colour | |
| Product colour | Grey |
In Stock
Excl. VAT: £45.83
Incl. VAT: £54.99
Incl. VAT: £54.99
SKU: J9583B
Key Features:
| Brand | HPE |
| Product type | Mounting kit |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | White |
| Housing material | Metal |
In Stock
Excl. VAT: £105.69
Incl. VAT: £126.82
Incl. VAT: £126.82
SKU: SRTRK4
Key Features:
| Brand | APC |
| Type | Rack Rail Kit |
| Product colour | Aluminium |
| Compatible rack width | 19" |
| Width | 527 mm |
| Depth | 89 mm |
| Height | 44 mm |
| Weight | 2.72 kg |
| Package width | 695 mm |
| Package depth | 185 mm |
| Package height | 70 mm |
| Package weight | 3.35 kg |
| Harmonized System (HS) code | 85079080 |
| Harmonized System (HS) code | 85079080 |
In Stock
Excl. VAT: £173.56
Incl. VAT: £208.27
Incl. VAT: £208.27
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.