Brother TZE-631S DirectLabel black on yellow Laminat 12mm x 4m for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm (TZE631S)
SKU:
TZE631S
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother TZE-631S DirectLabel black on yellow Laminat 12mm x 4m for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm (TZE631S)
SKU:
TZE631S
Description
Brother TZE-631S DirectLabel black on yellow Laminat 12mm x 4m for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm (TZE631S)
Brother TZE-631S DirectLabel black on yellow Laminat 12mm x 4m for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Label colour | Black on yellow |
| Laminated | Yes |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | TZe |
| Package type | Blister |
| Country of origin | Philippines |
| Technical details | |
| Tape type | TZe |
| Tape length | 4 m |
| Country of origin | Philippines |
| Tape width | 1.2 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Packaging content | |
| Package type | Blister |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 1.2 cm |
| Depth | 75 mm |
| Weight | 30 g |
| Width | 17 mm |
| Tape length | 4 m |
| Package type | Blister |
| Package weight | 45 g |
| Height | 100 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package type | Blister |
| Package weight | 45 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 16.2 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 222.8 kg |
| Products per pallet | 3600 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Country of origin | Philippines |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother TZE-631S DirectLabel black on yellow Laminat 12mm x 4m for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm (TZE631S)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother TZE-631S DirectLabel black on yellow Laminat 12mm x 4m for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm (TZE631S)” Cancel reply
Description
Brother TZE-631S DirectLabel black on yellow Laminat 12mm x 4m for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm (TZE631S)
Brother TZE-631S DirectLabel black on yellow Laminat 12mm x 4m for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Label colour | Black on yellow |
| Laminated | Yes |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | TZe |
| Package type | Blister |
| Country of origin | Philippines |
| Technical details | |
| Tape type | TZe |
| Tape length | 4 m |
| Country of origin | Philippines |
| Tape width | 1.2 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Packaging content | |
| Package type | Blister |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 1.2 cm |
| Depth | 75 mm |
| Weight | 30 g |
| Width | 17 mm |
| Tape length | 4 m |
| Package type | Blister |
| Package weight | 45 g |
| Height | 100 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package type | Blister |
| Package weight | 45 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 16.2 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 222.8 kg |
| Products per pallet | 3600 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Country of origin | Philippines |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: DK11209
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11221
In Stock
Get Instant Price
SKU: DKBU99
In Stock
Get Instant Price
SKU: DKN55224
In Stock
Get Instant Price
SKU: BP60PA
In Stock
Get Instant Price
SKU: BDL7J000058040
In Stock
Excl. VAT: £36.92
Incl. VAT: £44.30
Incl. VAT: £44.30
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.