Brother TZE-135 DirectLabel white on Transparent Laminat 12mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm (TZE135)
SKU:
TZE135
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
7 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother TZE-135 DirectLabel white on Transparent Laminat 12mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm (TZE135)
SKU:
TZE135
Description
Brother TZE-135 DirectLabel white on Transparent Laminat 12mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm (TZE135)
Brother TZE-135 DirectLabel white on Transparent Laminat 12mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Label colour | White on transparent |
| Water-resistant | Yes |
| Ultraviolet (UV) resistant | Yes |
| Oil-resistant | Yes |
| Heat-resistant | Yes |
| Cold-resistant | Yes |
| Chemical-resistant | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Suitable for any surface | Yes |
| Scratch-resistant | Yes |
| Microwave proof | Yes |
| Laminated | Yes |
| Freezer proof | Yes |
| Abrasion-resistant | Yes |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | TZe |
| Package type | Blister |
| Country of origin | Philippines |
| Product colour | Grey |
| Compatibility | PT-1280HK, PT-1280SN, PT-1280KT, PT-1100SN, PT-1100KT, PT-2100VP, PT-7600, PT-2430PC, PT-2700, PT-9600, PT-9700PC, PT-9800PCN |
| Technical details | |
| Tape type | TZe |
| Tape length | 8 m |
| Country of origin | Philippines |
| Product colour | Grey |
| Tape width | 1.2 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 375 mm |
| Package width | 210 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 250 mm |
| Package weight | 55 g |
| Packaging content | |
| Package type | Blister |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 1.2 cm |
| Depth | 69 mm |
| Weight | 36 g |
| Width | 19 mm |
| Tape length | 8 m |
| Package width | 210 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 250 mm |
| Package depth | 375 mm |
| Package weight | 55 g |
| Height | 97 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 16.5 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 60 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Pallet gross weight | 336 kg |
| Products per pallet | 6000 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Package depth | 375 mm |
| Country of origin | Philippines |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother TZE-135 DirectLabel white on Transparent Laminat 12mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm (TZE135)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
7 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother TZE-135 DirectLabel white on Transparent Laminat 12mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm (TZE135)” Cancel reply
Description
Brother TZE-135 DirectLabel white on Transparent Laminat 12mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm (TZE135)
Brother TZE-135 DirectLabel white on Transparent Laminat 12mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Label colour | White on transparent |
| Water-resistant | Yes |
| Ultraviolet (UV) resistant | Yes |
| Oil-resistant | Yes |
| Heat-resistant | Yes |
| Cold-resistant | Yes |
| Chemical-resistant | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Suitable for any surface | Yes |
| Scratch-resistant | Yes |
| Microwave proof | Yes |
| Laminated | Yes |
| Freezer proof | Yes |
| Abrasion-resistant | Yes |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | TZe |
| Package type | Blister |
| Country of origin | Philippines |
| Product colour | Grey |
| Compatibility | PT-1280HK, PT-1280SN, PT-1280KT, PT-1100SN, PT-1100KT, PT-2100VP, PT-7600, PT-2430PC, PT-2700, PT-9600, PT-9700PC, PT-9800PCN |
| Technical details | |
| Tape type | TZe |
| Tape length | 8 m |
| Country of origin | Philippines |
| Product colour | Grey |
| Tape width | 1.2 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 375 mm |
| Package width | 210 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 250 mm |
| Package weight | 55 g |
| Packaging content | |
| Package type | Blister |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 1.2 cm |
| Depth | 69 mm |
| Weight | 36 g |
| Width | 19 mm |
| Tape length | 8 m |
| Package width | 210 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 250 mm |
| Package depth | 375 mm |
| Package weight | 55 g |
| Height | 97 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 16.5 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 60 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Pallet gross weight | 336 kg |
| Products per pallet | 6000 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Package depth | 375 mm |
| Country of origin | Philippines |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: BP60MA
In Stock
Get Instant Price
SKU: BP60PA
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11209
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11221
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22251
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK44205
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22606
In Stock
Excl. VAT: £41.89
Incl. VAT: £50.27
Incl. VAT: £50.27
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.