TELTONIKA TSW110 L2 Unmanaged Switch 5 (TSW110000030)
SKU:
TSW110000030
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £40.65
Incl. VAT: £48.78
Delivery Date:
Monday, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
TELTONIKA TSW110 L2 Unmanaged Switch 5 (TSW110000030)
SKU:
TSW110000030
Description
TELTONIKA TSW110 L2 Unmanaged Switch 5 (TSW110000030)
TELTONIKA TSW110 L2 Unmanaged Switch 5
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “TELTONIKA TSW110 L2 Unmanaged Switch 5 (TSW110000030)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £40.65
Incl. VAT: £48.78
Delivery Date:
Monday, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “TELTONIKA TSW110 L2 Unmanaged Switch 5 (TSW110000030)” Cancel reply
Description
TELTONIKA TSW110 L2 Unmanaged Switch 5 (TSW110000030)
TELTONIKA TSW110 L2 Unmanaged Switch 5
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: UXG-Lite
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Gateway Controller |
| Internal memory | 1000 MB |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Built-in processor | Yes |
| Processor model | Cortex-A53 |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 40 °C |
| Product colour | White |
| Built-in processor | Yes |
| Processor frequency | 1000 MHz |
| Number of processors installed | 1 |
| Internal memory type | DDR3L |
| Internal memory | 1000 MB |
| Control display unit | No |
| Processor model | Cortex-A53 |
| Processor manufacturer | ARM |
| Product colour | White |
| Enclosure material | Polycarbonate (PC) |
| DHCP server | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| VLAN support | Yes |
| Security algorithms | IPSec |
| Firewall security | Yes |
| WAN connection | Ethernet (RJ-45) |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Reset button | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Input voltage | 5 V |
| Input current | 3:00 AM |
| Power consumption (max) | 3.83 W |
| Weight | 320 g |
| Width | 98 mm |
| Height | 30 mm |
| Depth | 98 mm |
| AC adapter included | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Sustainability compliance | Yes |
| Built-in processor | Yes |
| Processor frequency | 1000 MHz |
| Number of processors installed | 1 |
| AC adapter included | Yes |
| Sustainability compliance | Yes |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC) |
| LED indicators | Yes |
| Internal memory type | DDR3L |
| Internal memory | 1000 MB |
| Control display unit | No |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC) |
| Built-in processor | Yes |
| Processor frequency | 1000 MHz |
| Number of processors installed | 1 |
In Stock
Get Instant Price – £95.50Price range: Get Instant Price through £95.50 Ex VAT
SKU: UCG-Ultra
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Gateway Controller |
| Internal memory | 3072 MB |
| Ethernet LAN data rates | 1000 Mbit/s |
| Product colour | White |
| LED indicators | LAN |
| Product colour | White |
| Enclosure material | Polycarbonate (PC) |
| Built-in processor | Yes |
| Processor frequency | 1500 MHz |
| Number of processors installed | 1 |
| Internal memory type | DDR4 |
| Internal memory | 3072 MB |
| Flash memory | 16384 MB |
| Control display unit | Yes |
| Processor model | Cortex-A53 |
| Processor manufacturer | ARM |
| Processor family | ARM Cortex |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Product colour | White |
| Enclosure material | Polycarbonate (PC) |
| DHCP server | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 1000 Mbit/s |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| VLAN support | Yes |
| Firewall security | Yes |
| WAN connection | Ethernet (RJ-45) |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 4 |
| Reset button | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Output voltage | 5 V |
| Output current | 0.125 |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Power consumption (max) | 6.2 W |
| Weight | 520 g |
| Width | 141.8 mm |
| Height | 30 mm |
| Depth | 127.6 mm |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Manual | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Built-in processor | Yes |
| Processor frequency | 1500 MHz |
| Number of processors installed | 1 |
| Manual | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| LED indicators | LAN |
| Internal memory type | DDR4 |
| Internal memory | 3072 MB |
| Flash memory | 16384 MB |
| Control display unit | Yes |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Built-in processor | Yes |
| Processor frequency | 1500 MHz |
| Number of processors installed | 1 |
In Stock
Get Instant Price – £79.50Price range: Get Instant Price through £79.50 Ex VAT
SKU: Oc200
In Stock
Excl. VAT: £59.63
Incl. VAT: £71.55
Incl. VAT: £71.55
SKU: RB924IR-2ND-BT5&BG77&R11E-LR8
In Stock
Excl. VAT: £160.50
Incl. VAT: £192.60
Incl. VAT: £192.60
SKU: TRB500000100
In Stock
Excl. VAT: £304.04
Incl. VAT: £364.85
Incl. VAT: £364.85
SKU: UDM-SE
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Gateway Controller |
| Internal memory | 4096 MB |
| Ethernet LAN data rates | 1000 Mbit/s |
| Built-in processor | Yes |
| Processor frequency | 1700 MHz |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 40 °C |
| Product colour | Stainless steel |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Ethernet LAN data rates | 1000 Mbit/s |
| Bluetooth | Yes |
| WAN connection | Ethernet (RJ-45) |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 8 |
| Reset button | Yes |
| Power consumption | 180 W |
| Power supply | 240 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Input current | 4.4 A |
| Weight | 4.95 kg |
| Width | 442.4 mm |
| Height | 43.7 mm |
| Depth | 285.6 mm |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Built-in processor | Yes |
| Processor frequency | 1700 MHz |
| Number of processors installed | 1 |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| LED indicators | Activity, Link, Ready |
| Internal memory type | DDR4 |
| Internal memory | 4096 MB |
| Flash memory | 16384 MB |
| Touchscreen | Yes |
| Display diagonal | 3.3 cm (1.3") |
| Control display unit | Yes |
| Built-in processor | Yes |
| Processor frequency | 1700 MHz |
| Number of processors installed | 1 |
In Stock
Excl. VAT: £375.90
Incl. VAT: £451.08
Incl. VAT: £451.08
SKU: UXG-Enterprise
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Gateway Controller |
| Internal memory | 16000 MB |
| Ethernet LAN data rates | 2500,10000,25000 Mbit/s |
| Product colour | Grey |
| Enclosure material | Aluminium/SGCC |
| Built-in processor | Yes |
| Number of processors installed | 1 |
| Control display unit | Yes |
| Processor manufacturer | ARM |
| Processor family | ARM Cortex |
| Mounting type | Rack mounting |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Grey |
| Enclosure material | Aluminium/SGCC |
| DHCP server | Yes |
| Dynamic DNS (DDNS) | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 2500,10000,25000 Mbit/s |
| VPN support | Teleport Zero-Configuration VPN ✓ WireGuard ✓ OpenVPN ✓ L2TP ✓ |
| VPN support | Teleport Zero-Configuration VPN ✓ WireGuard ✓ OpenVPN ✓ L2TP ✓ |
| Firewall security | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| SFP+ ports quantity | 2 |
| Reset button | Yes |
| Power supply | 150 W |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Input current | 0.291666667 |
| Power consumption (max) | 82 W |
| Weight | 6.5 kg |
| Width | 442.4 mm |
| Height | 43.7 mm |
| Depth | 325 mm |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Built-in processor | Yes |
| Number of processors installed | 1 |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC) |
| LED indicators | LAN |
| Internal memory | 16000 MB |
| Control display unit | Yes |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC) |
| Built-in processor | Yes |
In Stock
Excl. VAT: £1,998.50
Incl. VAT: £2,398.20
Incl. VAT: £2,398.20
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD



Reviews
There are no reviews yet.