Brother DK-22223 DirectLabel Etikettes white 50mm x 30,48m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK22223)
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Order Within:
Deliver to:
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother DK-22223 DirectLabel Etikettes white 50mm x 30,48m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK22223)
Description
Brother DK-22223 DirectLabel Etikettes white 50mm x 30,48m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK22223)
Brother DK-22223 DirectLabel Etikettes white 50mm x 30,48m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Label type | DK |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 203 g |
| Label size | 50 mm x 30.48m |
| Dimensions (WxDxH) | 76 x 115 x 112 mm |
| Package weight | 258 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 258 g |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Packaging content | |
| Labels per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 1 pc(s) |
| Label type | DK |
| Country of origin | China |
| Pallet gross height | 16.8 cm |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 400.3 kg |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.8 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 400.3 kg |
| Country of origin | China |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
Technical Table
Get Instant Price
Delivery Date:
Dispatch time:
Delivery Date & Time for:
In Stock
Returns
Support
Payment
Secure transaction
Reviews
There are no reviews yet.
Description
Brother DK-22223 DirectLabel Etikettes white 50mm x 30,48m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK22223)
Brother DK-22223 DirectLabel Etikettes white 50mm x 30,48m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Label type | DK |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 203 g |
| Label size | 50 mm x 30.48m |
| Dimensions (WxDxH) | 76 x 115 x 112 mm |
| Package weight | 258 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 258 g |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Packaging content | |
| Labels per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 1 pc(s) |
| Label type | DK |
| Country of origin | China |
| Pallet gross height | 16.8 cm |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 400.3 kg |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.8 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 400.3 kg |
| Country of origin | China |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Key Features:
| Type: | Label Printer , Shipping Labels Printer |
| Print Labels For: | Amazon, eBay, Shopify & more |
| Resolution: | 203 dpi/8 dots per mm |
| Memory: | 128 MB Flash; 128 MB SDRAM |
| Print Speed: | 4 in./102 mm per second |
| Maximum Print Width: | 4.09 in./104 mm |
| Maximum Label Length: | 39.0 in./991 mm |
| Print Methods: | Thermal Transfer or Direct Thermal |
| Connectivity: | USB |
| Connectivity Type: | Wired |
Available on Backorder
Key Features:
| Brand | Zebra |
| Product type | Label Printers |
| Maximum resolution | 203 x 203 DPI |
| Maximum printing width | 10.4 cm |
| Colour | No |
| Print speed | 102 mm/sec |
| Maximum resolution | 203 x 203 DPI |
| Maximum printing width | 10.4 cm |
| Print technology | Thermal transfer |
| LED indicators | Status |
| Display | No |
| Product colour | Black |
| Built-in display | No |
| Display | No |
| Internal memory | 128 MB |
| Flash memory | 256 MB |
| Ribbon width | 10.9 cm |
| Ribbon length | 74 m |
| Media thickness | 0.08 mm |
| Maximum roll diameter | 12.7 cm |
| Maximum label width | 10.4 cm |
| Maximum label length | 0.991 m |
| Built-in barcodes | CODABAR (NW-7), Code 11, Code 49, Code 93, Code-128 Codabar Library, Code-39 Library, Data Matrix, EAN13, EAN8, MaxiCode, PDF417, UPC-A, UPC-E |
| Number of fonts | 16 |
| Ribbon width | 10.9 cm |
| Ribbon length | 74 m |
| Internal memory | 128 MB |
| Flash memory | 256 MB |
| Certification | IEC 60950-1, EN55022 Class B, EN55024, EN61000-3-2, EN61000-3-3, FCC Class B, ICES-003, FCC 15.209; 15.247(d), IC RSS 247, EN 300 328, EN 301 893, EN 62311, cTUVus CE Marking, VCCI, C-Tick, S-Mark, CCC, CU, BSMI, KCC, SABS, IN-Metro, BIS, NOM |
| Page description languages | EPL, EPL2, XML, ZPL, ZPL II |
| Product colour | Black |
| Built-in barcodes | CODABAR (NW-7), Code 11, Code 49, Code 93, Code-128 Codabar Library, Code-39 Library, Data Matrix, EAN13, EAN8, MaxiCode, PDF417, UPC-A, UPC-E |
| Number of fonts | 16 |
| Ribbon width | 10.9 cm |
| Ribbon length | 74 m |
| Media types supported | Roll-fed, fan-fold, die cut, continuous with or without black mark, tag stock, continuous receipt paper, wristbands |
| Maximum label width | 10.4 cm |
| Maximum label length | 0.991 m |
| LED indicators | Status |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Harmonized System (HS) code | 84433210 |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 4.4 - 41 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 197 mm |
| Depth | 267 mm |
| Height | 191 mm |
| Weight | 1.1 kg |
Incl. VAT: £150.56
Incl. VAT: £159.04
Key Features:
| Brand | Zebra |
| Type | Label printer |
| Print speed | 152 mm/sec |
| Internal memory | 256 MB |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Maximum resolution | 203 x 203 DPI |
| Maximum printing width | 10.4 cm |
| Media thickness | 0.08 - 0.19 mm |
| Maximum roll diameter | 12.7 cm |
| Maximum label length | 0.991 m |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Bluetooth version | 5 |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi | No |
| Ethernet LAN | No |
| USB port | Yes |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
| Mobile operating systems supported | Android, iOS |
| Internal memory | 256 MB |
| Flash memory | 512 MB |
| Page description languages | EPL2, XML, ZBI, ZPL II |
| Display | LCD |
| Product colour | Grey |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50-60 Hz |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Product colour | Grey |
| Maximum label length | 0.991 m |
| Harmonized System (HS) code | 84433210 |
| Mobile operating systems supported | Android, iOS |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 4.4 - 41 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 202 mm |
Incl. VAT: £377.88
Incl. VAT: £512.74
Incl. VAT: £741.93
Incl. VAT: £905.82
Incl. VAT: £964.16
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD



Reviews
There are no reviews yet.