Brother DK-11207 DirectLabel Etikettes CD/DVD 58mm 100 for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK11207)
SKU:
DK11207
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
6 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother DK-11207 DirectLabel Etikettes CD/DVD 58mm 100 for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK11207)
SKU:
DK11207
Description
Brother DK-11207 DirectLabel Etikettes CD/DVD 58mm 100 for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK11207)
Brother DK-11207 DirectLabel Etikettes CD/DVD 58mm 100 for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm
Specifications
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Direct thermal |
| Features | |
| Label colour | Black on white |
| Rolls per pack | 1 |
| Diameter | 5.8 cm |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | DK |
| Print technology | Direct thermal |
| Package type | Box |
| Country of origin | China |
| Product colour | Blue, White |
| Labels per roll | 100 pc(s) |
| Compatibility | QL1050, QL1060N, QL500, QL500A, QL550, QL560, QL560VP, QL570, QL580N, QL650TD, QL700, QL710W, QL720NW |
| Technical details | |
| Tape type | DK |
| Country of origin | China |
| Product colour | Blue, White |
| Labels per roll | 100 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
| Depth | 115 mm |
| Weight | 20 g |
| Width | 88 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 29 g |
| Height | 112 mm |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package weight | 29 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 15.4 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 223.2 kg |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Country of origin | China |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother DK-11207 DirectLabel Etikettes CD/DVD 58mm 100 for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK11207)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
6 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother DK-11207 DirectLabel Etikettes CD/DVD 58mm 100 for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK11207)” Cancel reply
Description
Brother DK-11207 DirectLabel Etikettes CD/DVD 58mm 100 for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK11207)
Brother DK-11207 DirectLabel Etikettes CD/DVD 58mm 100 for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm
Specifications
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Direct thermal |
| Features | |
| Label colour | Black on white |
| Rolls per pack | 1 |
| Diameter | 5.8 cm |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | DK |
| Print technology | Direct thermal |
| Package type | Box |
| Country of origin | China |
| Product colour | Blue, White |
| Labels per roll | 100 pc(s) |
| Compatibility | QL1050, QL1060N, QL500, QL500A, QL550, QL560, QL560VP, QL570, QL580N, QL650TD, QL700, QL710W, QL720NW |
| Technical details | |
| Tape type | DK |
| Country of origin | China |
| Product colour | Blue, White |
| Labels per roll | 100 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
| Depth | 115 mm |
| Weight | 20 g |
| Width | 88 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 29 g |
| Height | 112 mm |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package weight | 29 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 15.4 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 223.2 kg |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Country of origin | China |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: BU223CL
In Stock
Excl. VAT: £81.36
Incl. VAT: £97.64
Incl. VAT: £97.64
SKU: BU300CL
In Stock
Excl. VAT: £85.42
Incl. VAT: £102.51
Incl. VAT: £102.51
SKU: BDE1J000102102
In Stock
Excl. VAT: £87.49
Incl. VAT: £104.99
Incl. VAT: £104.99
SKU: D00V9U001
In Stock
Excl. VAT: £96.07
Incl. VAT: £115.29
Incl. VAT: £115.29
SKU: D00C55001
In Stock
Excl. VAT: £141.90
Incl. VAT: £170.28
Incl. VAT: £170.28
SKU: D01CED001
In Stock
Excl. VAT: £142.98
Incl. VAT: £171.57
Incl. VAT: £171.57
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.