Corsair KATAR PRO XT mouse Ambidextrous USB Type-A Optical 18000 DPI (CH-930C111-EU)
SKU:
CH-930C111-EU
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £36.64
Incl. VAT: £43.97
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
5 In Stock
5 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Corsair KATAR PRO XT mouse Ambidextrous USB Type-A Optical 18000 DPI (CH-930C111-EU)
SKU:
CH-930C111-EU
Description
Corsair KATAR PRO XT mouse Ambidextrous USB Type-A Optical 18000 DPI (CH-930C111-EU)
Corsair KATAR PRO XT mouse Ambidextrous USB Type-A Optical 18000 DPI
Specifications
| Mouse | |
|---|---|
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Gaming |
| Movement resolution | 18000 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 6 |
| Device interface | USB Type-A |
| Input device | |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Gaming |
| Movement resolution | 18000 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 6 |
| Device interface | USB Type-A |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Form factor | Ambidextrous |
| Technical details | |
| Weight | 73 g |
| Product colour | Black |
| Form factor | Ambidextrous |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Power | |
| Power source | Cable |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 73 g |
| Width | 64.2 mm |
| Depth | 115.8 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Other features | |
| Weight | 73 g |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Corsair KATAR PRO XT mouse Ambidextrous USB Type-A Optical 18000 DPI (CH-930C111-EU)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £36.64
Incl. VAT: £43.97
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
5 In Stock
5 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Corsair KATAR PRO XT mouse Ambidextrous USB Type-A Optical 18000 DPI (CH-930C111-EU)” Cancel reply
Description
Corsair KATAR PRO XT mouse Ambidextrous USB Type-A Optical 18000 DPI (CH-930C111-EU)
Corsair KATAR PRO XT mouse Ambidextrous USB Type-A Optical 18000 DPI
Specifications
| Mouse | |
|---|---|
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Gaming |
| Movement resolution | 18000 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 6 |
| Device interface | USB Type-A |
| Input device | |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Gaming |
| Movement resolution | 18000 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 6 |
| Device interface | USB Type-A |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Form factor | Ambidextrous |
| Technical details | |
| Weight | 73 g |
| Product colour | Black |
| Form factor | Ambidextrous |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Power | |
| Power source | Cable |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 73 g |
| Width | 64.2 mm |
| Depth | 115.8 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Other features | |
| Weight | 73 g |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: MMMQ3Z/A
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: MX3L2DK/A
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: CH-9301111-EU
In Stock
Excl. VAT: £29.30
Incl. VAT: £35.16
Incl. VAT: £35.16
SKU: CS1732B-AT-E
In Stock
Excl. VAT: £115.00
Incl. VAT: £138.00
Incl. VAT: £138.00
SKU: CE100-AT-E
In Stock
Excl. VAT: £145.13
Incl. VAT: £174.15
Incl. VAT: £174.15
SKU: CS1764A-AT-E
In Stock
Excl. VAT: £211.78
Incl. VAT: £254.13
Incl. VAT: £254.13
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.