Corsair Harpoon RGB Pro mouse Right-hand USB Type-A Optical 12000 DPI (CH-9301111-EU)
SKU:
CH-9301111-EU
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £29.30
Incl. VAT: £35.16
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
3 In Stock
3 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Corsair Harpoon RGB Pro mouse Right-hand USB Type-A Optical 12000 DPI (CH-9301111-EU)
SKU:
CH-9301111-EU
Description
Corsair Harpoon RGB Pro mouse Right-hand USB Type-A Optical 12000 DPI (CH-9301111-EU)
Corsair Harpoon RGB Pro mouse Right-hand USB Type-A Optical 12000 DPI
Specifications
| Mouse | |
|---|---|
| Adjustable polling rate | Yes |
| Number of programmable buttons | 6 |
| Buttons durability (million clicks) | 20 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Gaming |
| Button functions | DPI switch, Forward, Back |
| Movement resolution | 12000 DPI |
| Scrolling directions | Vertical |
| Scroll type | Wheel |
| Polling rate | 125,250,500,1000 Hz |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Built-in memory | Yes |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 6 |
| Device interface | USB Type-A |
| Input device | |
| Adjustable polling rate | Yes |
| Number of programmable buttons | 6 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Gaming |
| Button functions | DPI switch, Forward, Back |
| Movement resolution | 12000 DPI |
| Scrolling directions | Vertical |
| Scroll type | Wheel |
| Polling rate | 125,250,500,1000 Hz |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Built-in memory | Yes |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 6 |
| Device interface | USB Type-A |
| Design | |
| Illumination colour | Blue, Green, Red |
| Product colour | Black |
| Form factor | Right-hand |
| Illumination | Yes |
| Technical details | |
| Weight | 85 g |
| Product colour | Black |
| Form factor | Right-hand |
| Button functions | DPI switch, Forward, Back |
| Scrolling directions | Vertical |
| Polling rate | 125,250,500,1000 Hz |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Illumination | Yes |
| Built-in memory | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Ergonomics | |
| Adjustable polling rate | Yes |
| Buttons durability (million clicks) | 20 |
| Built-in memory | Yes |
| Power | |
| Power source | Cable |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 85 g |
| Width | 68.3 mm |
| Depth | 115.5 mm |
| Height | 40.4 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Other features | |
| Weight | 85 g |
| Polling rate | 125,250,500,1000 Hz |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Corsair Harpoon RGB Pro mouse Right-hand USB Type-A Optical 12000 DPI (CH-9301111-EU)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £29.30
Incl. VAT: £35.16
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
3 In Stock
3 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Corsair Harpoon RGB Pro mouse Right-hand USB Type-A Optical 12000 DPI (CH-9301111-EU)” Cancel reply
Description
Corsair Harpoon RGB Pro mouse Right-hand USB Type-A Optical 12000 DPI (CH-9301111-EU)
Corsair Harpoon RGB Pro mouse Right-hand USB Type-A Optical 12000 DPI
Specifications
| Mouse | |
|---|---|
| Adjustable polling rate | Yes |
| Number of programmable buttons | 6 |
| Buttons durability (million clicks) | 20 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Gaming |
| Button functions | DPI switch, Forward, Back |
| Movement resolution | 12000 DPI |
| Scrolling directions | Vertical |
| Scroll type | Wheel |
| Polling rate | 125,250,500,1000 Hz |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Built-in memory | Yes |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 6 |
| Device interface | USB Type-A |
| Input device | |
| Adjustable polling rate | Yes |
| Number of programmable buttons | 6 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Gaming |
| Button functions | DPI switch, Forward, Back |
| Movement resolution | 12000 DPI |
| Scrolling directions | Vertical |
| Scroll type | Wheel |
| Polling rate | 125,250,500,1000 Hz |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Built-in memory | Yes |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 6 |
| Device interface | USB Type-A |
| Design | |
| Illumination colour | Blue, Green, Red |
| Product colour | Black |
| Form factor | Right-hand |
| Illumination | Yes |
| Technical details | |
| Weight | 85 g |
| Product colour | Black |
| Form factor | Right-hand |
| Button functions | DPI switch, Forward, Back |
| Scrolling directions | Vertical |
| Polling rate | 125,250,500,1000 Hz |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Illumination | Yes |
| Built-in memory | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Ergonomics | |
| Adjustable polling rate | Yes |
| Buttons durability (million clicks) | 20 |
| Built-in memory | Yes |
| Power | |
| Power source | Cable |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 85 g |
| Width | 68.3 mm |
| Depth | 115.5 mm |
| Height | 40.4 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Other features | |
| Weight | 85 g |
| Polling rate | 125,250,500,1000 Hz |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: CH-930C111-EU
In Stock
Excl. VAT: £36.64
Incl. VAT: £43.97
Incl. VAT: £43.97
SKU: CS1732B-AT-E
In Stock
Excl. VAT: £115.00
Incl. VAT: £138.00
Incl. VAT: £138.00
SKU: CS1764A-AT-E
In Stock
Excl. VAT: £211.78
Incl. VAT: £254.13
Incl. VAT: £254.13
SKU: KE8900SR-AX-E
In Stock
Excl. VAT: £507.40
Incl. VAT: £608.88
Incl. VAT: £608.88
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.