Cisco Catalyst CD-3750G-EMI 48 ports Network switch
SKU:
CD-3750G-EMI
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
| Brand | Cisco |
| Product Type | Network switch |
| Dimensions | 7.4 × 4.1 × 7.8 in |
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Wednesday, May 20
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Cisco Catalyst CD-3750G-EMI 48 ports Network switch
SKU:
CD-3750G-EMI
| Brand | Cisco |
| Product Type | Network switch |
| Dimensions | 7.4 × 4.1 × 7.8 in |
Description
Cisco Catalyst CD-3750G-EMI 48 ports Network switch
This Cisco CD-3750G-EMI Catalyst 3750G Enhanced-Multilayer Image Upgrade Software is brand new, never opened, and contains all original packaging and documentation.
Technical Table
| Brand | Cisco |
| Product Type | Network switch |
| Dimensions | 7.4 × 4.1 × 7.8 in |
Reviews (0)
Be the first to review “Cisco Catalyst CD-3750G-EMI 48 ports Network switch” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Wednesday, May 20
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Cisco Catalyst CD-3750G-EMI 48 ports Network switch” Cancel reply
Description
Cisco Catalyst CD-3750G-EMI 48 ports Network switch
This Cisco CD-3750G-EMI Catalyst 3750G Enhanced-Multilayer Image Upgrade Software is brand new, never opened, and contains all original packaging and documentation.
Technical Table
| Brand | Cisco |
| Product Type | Network switch |
| Dimensions | 7.4 × 4.1 × 7.8 in |
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: S-4554LC80D
In Stock
Excl. VAT: £75.53
Incl. VAT: £90.64
Incl. VAT: £90.64
SKU: J9990A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Type | Network Switch Modules |
| Product colour | White |
| Form Factor | Plug-in module |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 20 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 100BASE-T, 1000BASE-T |
| SFP+ module slots quantity | 4 |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Weight | 930 g |
| Width | 261.6 mm |
| Depth | 206.5 mm |
| Height | 44.5 mm |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
In Stock
Excl. VAT: £1,359.42
Excl Sale. VAT: £1,258.50
Incl. VAT: £1,631.31
Incl Sale. VAT: £1,510.20
Excl Sale. VAT: £1,258.50
Incl. VAT: £1,631.31
Incl Sale. VAT: £1,510.20
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.