Cisco C9500-NM-8X= network switch module 10 Gigabit Ethernet (C9500-NM-8X=)
SKU:
C9500-NM-8X=
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 20
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Cisco C9500-NM-8X= network switch module 10 Gigabit Ethernet (C9500-NM-8X=)
SKU:
C9500-NM-8X=
Description
Cisco C9500-NM-8X= network switch module 10 Gigabit Ethernet (C9500-NM-8X=)
Cisco C9500-NM-8X= network switch module 10 Gigabit Ethernet
Specifications
| Network | |
|---|---|
| Ethernet LAN data rates | 10000 Mbit/s |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet |
| Technical details | |
| Ethernet LAN data rates | 10000 Mbit/s |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet |
| Compatibility | Cisco Catalyst 9500 |
| Ports & interfaces | |
| SFP+ module slots quantity | 8 |
| Performance | |
| Compatibility | Cisco Catalyst 9500 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Cisco C9500-NM-8X= network switch module 10 Gigabit Ethernet (C9500-NM-8X=)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 20
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Cisco C9500-NM-8X= network switch module 10 Gigabit Ethernet (C9500-NM-8X=)” Cancel reply
Description
Cisco C9500-NM-8X= network switch module 10 Gigabit Ethernet (C9500-NM-8X=)
Cisco C9500-NM-8X= network switch module 10 Gigabit Ethernet
Specifications
| Network | |
|---|---|
| Ethernet LAN data rates | 10000 Mbit/s |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet |
| Technical details | |
| Ethernet LAN data rates | 10000 Mbit/s |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet |
| Compatibility | Cisco Catalyst 9500 |
| Ports & interfaces | |
| SFP+ module slots quantity | 8 |
| Performance | |
| Compatibility | Cisco Catalyst 9500 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: APM402XL-10000S
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: J9990A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Type | Network Switch Modules |
| Product colour | White |
| Form Factor | Plug-in module |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 20 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 100BASE-T, 1000BASE-T |
| SFP+ module slots quantity | 4 |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Weight | 930 g |
| Width | 261.6 mm |
| Depth | 206.5 mm |
| Height | 44.5 mm |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
In Stock
Excl. VAT: £1,359.42
Excl Sale. VAT: £1,258.50
Incl. VAT: £1,631.31
Incl Sale. VAT: £1,510.20
Excl Sale. VAT: £1,258.50
Incl. VAT: £1,631.31
Incl Sale. VAT: £1,510.20
SKU: C9300-NM-8X=
In Stock
Excl. VAT: £1,314.71
Incl. VAT: £1,577.65
Incl. VAT: £1,577.65
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.