Cisco C3850-NM-4-10G network Gigabit Ethernet switch module
SKU:
C3850-NM-4-10G
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
| Brand | Cisco |
| Product Type | Network switch module |
| Device Type | Expansion module |
| Form Factor | Plug-in module |
| Ports | 10 Gigabit SFP+ / SFP (mini-GBIC) x 4 |
| Weight | 340 g |
| Data Link Protocol | GigE,10 GigE |
| Data Transfer Rate | 10 Gbps |
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 20
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Cisco C3850-NM-4-10G network Gigabit Ethernet switch module
SKU:
C3850-NM-4-10G
| Brand | Cisco |
| Product Type | Network switch module |
| Device Type | Expansion module |
| Form Factor | Plug-in module |
| Ports | 10 Gigabit SFP+ / SFP (mini-GBIC) x 4 |
| Weight | 340 g |
| Data Link Protocol | GigE,10 GigE |
| Data Transfer Rate | 10 Gbps |
Description
Cisco C3850-NM-4-10G network Gigabit Ethernet switch module
Cisco C3850-NM-4-10G network switch module 10 Gigabit Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
Technical Table
| Brand | Cisco |
| Product Type | Network switch module |
| Device Type | Expansion module |
| Form Factor | Plug-in module |
| Ports | 10 Gigabit SFP+ / SFP (mini-GBIC) x 4 |
| Weight | 340 g |
| Data Link Protocol | GigE,10 GigE |
| Data Transfer Rate | 10 Gbps |
Reviews (0)
Be the first to review “Cisco C3850-NM-4-10G network Gigabit Ethernet switch module” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 20
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Cisco C3850-NM-4-10G network Gigabit Ethernet switch module” Cancel reply
Description
Cisco C3850-NM-4-10G network Gigabit Ethernet switch module
Cisco C3850-NM-4-10G network switch module 10 Gigabit Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
Technical Table
| Brand | Cisco |
| Product Type | Network switch module |
| Device Type | Expansion module |
| Form Factor | Plug-in module |
| Ports | 10 Gigabit SFP+ / SFP (mini-GBIC) x 4 |
| Weight | 340 g |
| Data Link Protocol | GigE,10 GigE |
| Data Transfer Rate | 10 Gbps |
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: APM402XL-10000S
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: C9200-NM-4X=
In Stock
Excl. VAT: £904.82
Incl. VAT: £1,085.78
Incl. VAT: £1,085.78
SKU: J9986A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Product Type | Network Switch Modules |
| Networking standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 100BASE-T, 1000BASE-T |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 24 |
| Compatibility | HP 5400R |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Weight | 850 g |
| Dimensions (WxDxH) | 261.6 x 206.5 x 44.5 mm |
| Width | 261.6 mm |
| Depth | 206.5 mm |
| Height | 44.5 mm |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
In Stock
Excl. VAT: £1,396.06
Excl Sale. VAT: £1,279.50
Incl. VAT: £1,675.27
Incl Sale. VAT: £1,535.40
Excl Sale. VAT: £1,279.50
Incl. VAT: £1,675.27
Incl Sale. VAT: £1,535.40
SKU: C9300-NM-8X=
In Stock
Excl. VAT: £1,314.71
Incl. VAT: £1,577.65
Incl. VAT: £1,577.65
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.