Belkin AVC003BTBK notebook dock/port replicator Wired USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Black (AVC003BTBK)
SKU:
AVC003BTBK
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Belkin AVC003BTBK notebook dock/port replicator Wired USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Black (AVC003BTBK)
SKU:
AVC003BTBK
Description
Belkin AVC003BTBK notebook dock/port replicator Wired USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Black (AVC003BTBK)
Belkin AVC003BTBK notebook dock/port replicator Wired USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Black
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Host interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| HDMI ports quantity | 1 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DVI-I ports quantity | 1 |
| Microphone in | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Network | |
| Ethernet LAN | No |
| Performance | |
| Maximum digital resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad mini 6th Gen MacBook Pro 13″ M1 (2020) MacBook Air 13″ M1 (2020) Mac mini M1 (2020) |
| Plug and Play | Yes |
| Hub interfaces | DVI, DisplayPort, HDMI, VGA |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad mini 6th Gen MacBook Pro 13″ M1 (2020) MacBook Air 13″ M1 (2020) Mac mini M1 (2020) |
| Plug and Play | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84719000 |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 247 mm |
| Depth | 46 mm |
| Height | 14 mm |
| Design | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84719000 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Belkin AVC003BTBK notebook dock/port replicator Wired USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Black (AVC003BTBK)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Belkin AVC003BTBK notebook dock/port replicator Wired USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Black (AVC003BTBK)” Cancel reply
Description
Belkin AVC003BTBK notebook dock/port replicator Wired USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Black (AVC003BTBK)
Belkin AVC003BTBK notebook dock/port replicator Wired USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Black
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Host interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| HDMI ports quantity | 1 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DVI-I ports quantity | 1 |
| Microphone in | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Network | |
| Ethernet LAN | No |
| Performance | |
| Maximum digital resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad mini 6th Gen MacBook Pro 13″ M1 (2020) MacBook Air 13″ M1 (2020) Mac mini M1 (2020) |
| Plug and Play | Yes |
| Hub interfaces | DVI, DisplayPort, HDMI, VGA |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad mini 6th Gen MacBook Pro 13″ M1 (2020) MacBook Air 13″ M1 (2020) Mac mini M1 (2020) |
| Plug and Play | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84719000 |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 247 mm |
| Depth | 46 mm |
| Height | 14 mm |
| Design | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84719000 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: GP.DCK11.00Q
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: AVC002BTBK
In Stock
Excl. VAT: £30.18
Incl. VAT: £36.21
Incl. VAT: £36.21
SKU: AVC004BTBK
In Stock
Excl. VAT: £32.20
Incl. VAT: £38.64
Incl. VAT: £38.64
SKU: AVC009BTSGY
In Stock
Excl. VAT: £41.40
Incl. VAT: £49.68
Incl. VAT: £49.68
SKU: CP103
In Stock
Excl. VAT: £46.00
Incl. VAT: £55.20
Incl. VAT: £55.20
SKU: 07K99K
In Stock
Excl. VAT: £46.00
Incl. VAT: £55.20
Incl. VAT: £55.20
SKU: AVC008BTSGY
In Stock
Excl. VAT: £48.69
Incl. VAT: £58.43
Incl. VAT: £58.43
SKU: PR02X
In Stock
Excl. VAT: £94.30
Incl. VAT: £113.16
Incl. VAT: £113.16
SKU: YP126
In Stock
Excl. VAT: £95.45
Incl. VAT: £114.54
Incl. VAT: £114.54
SKU: WD22TB4SAP
In Stock
Excl. VAT: £296.70
Incl. VAT: £356.04
Incl. VAT: £356.04
SKU: WD19DCS-240W
In Stock
Excl. VAT: £328.95
Incl. VAT: £394.74
Incl. VAT: £394.74
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.