Belkin AVC001BTBK notebook dock/port replicator USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Black (AVC001BTBK)
SKU:
AVC001BTBK
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tuesday, May 19
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Belkin AVC001BTBK notebook dock/port replicator USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Black (AVC001BTBK)
SKU:
AVC001BTBK
Description
Belkin AVC001BTBK notebook dock/port replicator USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Black (AVC001BTBK)
Belkin AVC001BTBK notebook dock/port replicator USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Black
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| Host interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery | Yes |
| USB Power Delivery up to | 60 W |
| Performance | |
| Product colour | Black |
| Plug and Play | Yes |
| Hub interfaces | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C, VGA |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Plug and Play | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84719000 |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 43 mm |
| Depth | 131.5 mm |
| Height | 11.6 mm |
| Design | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84719000 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Belkin AVC001BTBK notebook dock/port replicator USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Black (AVC001BTBK)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tuesday, May 19
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Belkin AVC001BTBK notebook dock/port replicator USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Black (AVC001BTBK)” Cancel reply
Description
Belkin AVC001BTBK notebook dock/port replicator USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Black (AVC001BTBK)
Belkin AVC001BTBK notebook dock/port replicator USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Black
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| Host interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery | Yes |
| USB Power Delivery up to | 60 W |
| Performance | |
| Product colour | Black |
| Plug and Play | Yes |
| Hub interfaces | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C, VGA |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Plug and Play | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84719000 |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 43 mm |
| Depth | 131.5 mm |
| Height | 11.6 mm |
| Design | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84719000 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: 14009-00150700
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: CAB-C15-CBN=
In Stock
Get Instant Price
SKU: 170203183C
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: CAB-541
In Stock
Excl. VAT: £25.63
Incl. VAT: £30.76
Incl. VAT: £30.76
SKU: CW1FP
In Stock
Excl. VAT: £49.91
Incl. VAT: £59.89
Incl. VAT: £59.89
SKU: AP8702S-WW
In Stock
Excl. VAT: £50.60
Incl. VAT: £60.72
Incl. VAT: £60.72
SKU: PW380
In Stock
Excl. VAT: £74.75
Incl. VAT: £89.70
Incl. VAT: £89.70
SKU: 8RNJ7
In Stock
Excl. VAT: £74.75
Incl. VAT: £89.70
Incl. VAT: £89.70
SKU: 7K99K
In Stock
Excl. VAT: £74.75
Incl. VAT: £89.70
Incl. VAT: £89.70
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.