APC AP8702S-WW power cable Black 0.61 m C14 coupler C13 coupler (AP8702S-WW)
SKU:
AP8702S-WW
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £50.60
Incl. VAT: £60.72
Delivery Date:
Tomorrow, May 20
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
APC AP8702S-WW power cable Black 0.61 m C14 coupler C13 coupler (AP8702S-WW)
SKU:
AP8702S-WW
Description
APC AP8702S-WW power cable Black 0.61 m C14 coupler C13 coupler (AP8702S-WW)
APC AP8702S-WW power cable Black 0.61 m C14 coupler C13 coupler
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | C13 coupler |
| Connector 1 | C14 coupler |
| Cable length | 0.61 m |
| Features | |
| Connector 2 | C13 coupler |
| Connector 1 | C14 coupler |
| Cable length | 0.61 m |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 gender | Male |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input current | 10 A |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 – 75 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 80% |
| Storage relative humidity (H-H) | 20 – 80% |
| Operating altitude | 0 – 3000 m |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 70 mm |
| Depth | 40 mm |
| Height | 240 mm |
| Weight | 700 g |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 220.21 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 220.21 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “APC AP8702S-WW power cable Black 0.61 m C14 coupler C13 coupler (AP8702S-WW)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £50.60
Incl. VAT: £60.72
Delivery Date:
Tomorrow, May 20
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “APC AP8702S-WW power cable Black 0.61 m C14 coupler C13 coupler (AP8702S-WW)” Cancel reply
Description
APC AP8702S-WW power cable Black 0.61 m C14 coupler C13 coupler (AP8702S-WW)
APC AP8702S-WW power cable Black 0.61 m C14 coupler C13 coupler
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | C13 coupler |
| Connector 1 | C14 coupler |
| Cable length | 0.61 m |
| Features | |
| Connector 2 | C13 coupler |
| Connector 1 | C14 coupler |
| Cable length | 0.61 m |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 gender | Male |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input current | 10 A |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 – 75 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 80% |
| Storage relative humidity (H-H) | 20 – 80% |
| Operating altitude | 0 – 3000 m |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 70 mm |
| Depth | 40 mm |
| Height | 240 mm |
| Weight | 700 g |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 220.21 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 220.21 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: 14009-00150700
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 170203183C
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: MK122B/A
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: CAB-C13-C14-2M=
In Stock
Excl. VAT: £40.83
Incl. VAT: £48.99
Incl. VAT: £48.99
SKU: CW1FP
In Stock
Excl. VAT: £49.91
Incl. VAT: £59.89
Incl. VAT: £59.89
SKU: 2HCTG
In Stock
Excl. VAT: £74.75
Incl. VAT: £89.70
Incl. VAT: £89.70
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.