ADATA AUV210-64G-RGD USB flash drive 64 GB USB Type-A 2.0 Beige (AUV210-64G-RGD)
SKU:
AUV210-64G-RGD
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
ADATA AUV210-64G-RGD USB flash drive 64 GB USB Type-A 2.0 Beige (AUV210-64G-RGD)
SKU:
AUV210-64G-RGD
Description
ADATA AUV210-64G-RGD USB flash drive 64 GB USB Type-A 2.0 Beige (AUV210-64G-RGD)
ADATA AUV210-64G-RGD USB flash drive 64 GB USB Type-A 2.0 Beige
Specifications
| Memory | |
|---|---|
| Capacity | 64 GB |
| Form factor | Other |
| Performance | |
| Device interface | USB Type-A |
| USB version | 2.0 |
| Capacity | 64 GB |
| Plug and Play | Yes |
| Fingerprint reader | No |
| Design | |
| Product colour | Beige |
| Certification | RoHS, CE, FC |
| Form factor | Other |
| Housing material | Metal |
| Security | |
| Fingerprint reader | No |
| Technical details | |
| USB version | 2.0 |
| Product colour | Beige |
| Plug and Play | Yes |
| Certification | RoHS, CE, FC |
| Housing material | Metal |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 12.2 mm |
| Weight | 6 g |
| Height | 4.5 mm |
| Depth | 39 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “ADATA AUV210-64G-RGD USB flash drive 64 GB USB Type-A 2.0 Beige (AUV210-64G-RGD)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “ADATA AUV210-64G-RGD USB flash drive 64 GB USB Type-A 2.0 Beige (AUV210-64G-RGD)” Cancel reply
Description
ADATA AUV210-64G-RGD USB flash drive 64 GB USB Type-A 2.0 Beige (AUV210-64G-RGD)
ADATA AUV210-64G-RGD USB flash drive 64 GB USB Type-A 2.0 Beige
Specifications
| Memory | |
|---|---|
| Capacity | 64 GB |
| Form factor | Other |
| Performance | |
| Device interface | USB Type-A |
| USB version | 2.0 |
| Capacity | 64 GB |
| Plug and Play | Yes |
| Fingerprint reader | No |
| Design | |
| Product colour | Beige |
| Certification | RoHS, CE, FC |
| Form factor | Other |
| Housing material | Metal |
| Security | |
| Fingerprint reader | No |
| Technical details | |
| USB version | 2.0 |
| Product colour | Beige |
| Plug and Play | Yes |
| Certification | RoHS, CE, FC |
| Housing material | Metal |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 12.2 mm |
| Weight | 6 g |
| Height | 4.5 mm |
| Depth | 39 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: AUV210-32G-RGD
In Stock
Get Instant Price
SKU: AC008-16G-RKD
In Stock
Get Instant Price
SKU: AUV128-128G-RBE
In Stock
Get Instant Price
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.