ADATA DashDrive UV128 128GB USB flash drive USB Type-A 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Black, Blue (AUV128-128G-RBE)
SKU:
AUV128-128G-RBE
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
ADATA DashDrive UV128 128GB USB flash drive USB Type-A 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Black, Blue (AUV128-128G-RBE)
SKU:
AUV128-128G-RBE
Description
ADATA DashDrive UV128 128GB USB flash drive USB Type-A 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Black, Blue (AUV128-128G-RBE)
ADATA DashDrive UV128 128GB USB flash drive USB Type-A 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Black, Blue
Specifications
| Memory | |
|---|---|
| Capacity | 128 GB |
| Write speed | 40 MB/s |
| Read speed | 90 MB/s |
| Form factor | Slide |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Performance | |
| Device interface | USB Type-A |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Capacity | 128 GB |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Write speed | 40 MB/s |
| Read speed | 90 MB/s |
| Plug and Play | Yes |
| Design | |
| Product colour | Black, Blue |
| Form factor | Slide |
| Technical details | |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Product colour | Black, Blue |
| Plug and Play | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 20 mm |
| Weight | 10 g |
| Height | 9 mm |
| Depth | 60 mm |
| Packaging data | |
| Package type | Blister |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “ADATA DashDrive UV128 128GB USB flash drive USB Type-A 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Black, Blue (AUV128-128G-RBE)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “ADATA DashDrive UV128 128GB USB flash drive USB Type-A 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Black, Blue (AUV128-128G-RBE)” Cancel reply
Description
ADATA DashDrive UV128 128GB USB flash drive USB Type-A 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Black, Blue (AUV128-128G-RBE)
ADATA DashDrive UV128 128GB USB flash drive USB Type-A 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Black, Blue
Specifications
| Memory | |
|---|---|
| Capacity | 128 GB |
| Write speed | 40 MB/s |
| Read speed | 90 MB/s |
| Form factor | Slide |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Performance | |
| Device interface | USB Type-A |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Capacity | 128 GB |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Write speed | 40 MB/s |
| Read speed | 90 MB/s |
| Plug and Play | Yes |
| Design | |
| Product colour | Black, Blue |
| Form factor | Slide |
| Technical details | |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Product colour | Black, Blue |
| Plug and Play | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 20 mm |
| Weight | 10 g |
| Height | 9 mm |
| Depth | 60 mm |
| Packaging data | |
| Package type | Blister |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: AC008-16G-RKD
In Stock
Get Instant Price
SKU: AUV210-32G-RGD
In Stock
Get Instant Price
SKU: AUV210-64G-RGD
In Stock
Get Instant Price
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.