ADATA AUSDX64GUI3V30SHA2-RA1 memory card 64 GB MicroSDXC UHS-I Class 10 (AUSDX64GUI3V30SHA2-RA1)
SKU:
AUSDX64GUI3V30SHA2-RA1
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
ADATA AUSDX64GUI3V30SHA2-RA1 memory card 64 GB MicroSDXC UHS-I Class 10 (AUSDX64GUI3V30SHA2-RA1)
SKU:
AUSDX64GUI3V30SHA2-RA1
Description
ADATA AUSDX64GUI3V30SHA2-RA1 memory card 64 GB MicroSDXC UHS-I Class 10 (AUSDX64GUI3V30SHA2-RA1)
ADATA AUSDX64GUI3V30SHA2-RA1 memory card 64 GB MicroSDXC UHS-I Class 10
Specifications
| Memory | |
|---|---|
| Capacity | 64 GB |
| Read speed | 100 MB/s |
| Write speed | 80 MB/s |
| Internal memory type | UHS-I |
| Flash memory class | Class 10 |
| Flash card type | MicroSDXC |
| UHS Speed Class | Class 3 (U3) |
| Video Speed Class | V30 |
| Design | |
| Product colour | Black, Red |
| Protection features | Magnet proof, Shock resistant, Waterproof, X-ray proof |
| Certification | ISO7816-1, IEC61000-4-2, CE, FCC, RCM, EAC, VCCI |
| Features | |
| Product colour | Black, Red |
| Protection features | Magnet proof, Shock resistant, Waterproof, X-ray proof |
| Certification | ISO7816-1, IEC61000-4-2, CE, FCC, RCM, EAC, VCCI |
| Technical details | |
| Product colour | Black, Red |
| Internal memory type | UHS-I |
| Protection features | Magnet proof, Shock resistant, Waterproof, X-ray proof |
| Memory voltage | 2.7,2.8,3.3,3.6 V |
| UHS Speed Class | Class 3 (U3) |
| Capacity | 64 GB |
| Harmonized System (HS) code | 85235190 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Power | |
| Memory voltage | 2.7,2.8,3.3,3.6 V |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -25 – 85 °C |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 0.25 g |
| Width | 11 mm |
| Depth | 15 mm |
| Height | 1 mm |
| Packaging data | |
| Package type | Blister |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certificates | |
| Certification | ISO7816-1, IEC61000-4-2, CE, FCC, RCM, EAC, VCCI |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85235190 |
| Other features | |
| UHS Speed Class | Class 3 (U3) |
| Compliance certificates | RoHS |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “ADATA AUSDX64GUI3V30SHA2-RA1 memory card 64 GB MicroSDXC UHS-I Class 10 (AUSDX64GUI3V30SHA2-RA1)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “ADATA AUSDX64GUI3V30SHA2-RA1 memory card 64 GB MicroSDXC UHS-I Class 10 (AUSDX64GUI3V30SHA2-RA1)” Cancel reply
Description
ADATA AUSDX64GUI3V30SHA2-RA1 memory card 64 GB MicroSDXC UHS-I Class 10 (AUSDX64GUI3V30SHA2-RA1)
ADATA AUSDX64GUI3V30SHA2-RA1 memory card 64 GB MicroSDXC UHS-I Class 10
Specifications
| Memory | |
|---|---|
| Capacity | 64 GB |
| Read speed | 100 MB/s |
| Write speed | 80 MB/s |
| Internal memory type | UHS-I |
| Flash memory class | Class 10 |
| Flash card type | MicroSDXC |
| UHS Speed Class | Class 3 (U3) |
| Video Speed Class | V30 |
| Design | |
| Product colour | Black, Red |
| Protection features | Magnet proof, Shock resistant, Waterproof, X-ray proof |
| Certification | ISO7816-1, IEC61000-4-2, CE, FCC, RCM, EAC, VCCI |
| Features | |
| Product colour | Black, Red |
| Protection features | Magnet proof, Shock resistant, Waterproof, X-ray proof |
| Certification | ISO7816-1, IEC61000-4-2, CE, FCC, RCM, EAC, VCCI |
| Technical details | |
| Product colour | Black, Red |
| Internal memory type | UHS-I |
| Protection features | Magnet proof, Shock resistant, Waterproof, X-ray proof |
| Memory voltage | 2.7,2.8,3.3,3.6 V |
| UHS Speed Class | Class 3 (U3) |
| Capacity | 64 GB |
| Harmonized System (HS) code | 85235190 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Power | |
| Memory voltage | 2.7,2.8,3.3,3.6 V |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -25 – 85 °C |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 0.25 g |
| Width | 11 mm |
| Depth | 15 mm |
| Height | 1 mm |
| Packaging data | |
| Package type | Blister |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certificates | |
| Certification | ISO7816-1, IEC61000-4-2, CE, FCC, RCM, EAC, VCCI |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85235190 |
| Other features | |
| UHS Speed Class | Class 3 (U3) |
| Compliance certificates | RoHS |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: AUSDX128GUICL10A1-RA1
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: AUSDX256GUICL10A1-RA1
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: AUSDH32GUICL10-RA1
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: ASDX256GUI3V30S-R
In Stock
Excl. VAT: £27.42
Incl. VAT: £32.90
Incl. VAT: £32.90
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.