ADATA Premier microSDHC UHS-I U1 Class10 32GB (AUSDH32GUICL10-RA1)
SKU:
AUSDH32GUICL10-RA1
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
Available on Backorder
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
ADATA Premier microSDHC UHS-I U1 Class10 32GB (AUSDH32GUICL10-RA1)
SKU:
AUSDH32GUICL10-RA1
Description
ADATA Premier microSDHC UHS-I U1 Class10 32GB (AUSDH32GUICL10-RA1)
ADATA Premier microSDHC UHS-I U1 Class10 32GB
Specifications
| Memory | |
|---|---|
| Capacity | 32 GB |
| Read speed | 30 MB/s |
| Write speed | 10 MB/s |
| Flash memory class | Class 10 |
| Flash card type | MicroSDHC |
| Design | |
| Product colour | Black, Grey |
| Certification | FCC, CE, BSMI, VCCI |
| Features | |
| Product colour | Black, Grey |
| Certification | FCC, CE, BSMI, VCCI |
| Technical details | |
| Product colour | Black, Grey |
| Memory voltage | 2.7,3.3,3.6 V |
| Memory adapter included | SD |
| Capacity | 32 GB |
| Harmonized System (HS) code | 85235190 |
| Software | |
| Bundled software | Norton Internet Security trial |
| Power | |
| Memory voltage | 2.7,3.3,3.6 V |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 0.25 g |
| Width | 11 mm |
| Depth | 15 mm |
| Height | 1 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 84.5 mm |
| Package height | 5.5 mm |
| Package depth | 129 mm |
| Package weight | 10.25 g |
| Bundled software | Norton Internet Security trial |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Memory adapter included | SD |
| Certificates | |
| Certification | FCC, CE, BSMI, VCCI |
| Packaging content | |
| Memory adapter included | SD |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85235190 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “ADATA Premier microSDHC UHS-I U1 Class10 32GB (AUSDH32GUICL10-RA1)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
Available on Backorder
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “ADATA Premier microSDHC UHS-I U1 Class10 32GB (AUSDH32GUICL10-RA1)” Cancel reply
Description
ADATA Premier microSDHC UHS-I U1 Class10 32GB (AUSDH32GUICL10-RA1)
ADATA Premier microSDHC UHS-I U1 Class10 32GB
Specifications
| Memory | |
|---|---|
| Capacity | 32 GB |
| Read speed | 30 MB/s |
| Write speed | 10 MB/s |
| Flash memory class | Class 10 |
| Flash card type | MicroSDHC |
| Design | |
| Product colour | Black, Grey |
| Certification | FCC, CE, BSMI, VCCI |
| Features | |
| Product colour | Black, Grey |
| Certification | FCC, CE, BSMI, VCCI |
| Technical details | |
| Product colour | Black, Grey |
| Memory voltage | 2.7,3.3,3.6 V |
| Memory adapter included | SD |
| Capacity | 32 GB |
| Harmonized System (HS) code | 85235190 |
| Software | |
| Bundled software | Norton Internet Security trial |
| Power | |
| Memory voltage | 2.7,3.3,3.6 V |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 0.25 g |
| Width | 11 mm |
| Depth | 15 mm |
| Height | 1 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 84.5 mm |
| Package height | 5.5 mm |
| Package depth | 129 mm |
| Package weight | 10.25 g |
| Bundled software | Norton Internet Security trial |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Memory adapter included | SD |
| Certificates | |
| Certification | FCC, CE, BSMI, VCCI |
| Packaging content | |
| Memory adapter included | SD |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85235190 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: AUSDX64GUI3V30SHA2-RA1
In Stock
Get Instant Price
SKU: AUSDX128GUICL10A1-RA1
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: AUSDX256GUICL10A1-RA1
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: ASDH32GUICL10-R
In Stock
Get Instant Price
SKU: AUSDX256GUI3V30SHA2-RA1
In Stock
Excl. VAT: £58.65
Incl. VAT: £70.38
Incl. VAT: £70.38
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.