Zebra Direct Quick Print 3000 Labels White (800264-505)
SKU:
800264-505
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £170.74
Incl. VAT: £204.89
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Zebra Direct Quick Print 3000 Labels White (800264-505)
SKU:
800264-505
Description
Zebra Direct Quick Print 3000 Labels White (800264-505)
Zebra Direct Quick Print 3000 Labels White
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Finish type | Matte |
| Shape | Rectangle |
| Format | Roll |
| Certification | EU, CE, FDA |
| Operating temperature (T-T) | -40 – 50 °C |
| Adhesive type | Permanent |
| Oil-resistant | Yes |
| Adhesive material | Rubber |
| Printing media thickness | 81 µm |
| Print technology | Direct thermal |
| Print media weight | 62 g/m² |
| Material | Paper |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Type | Die-cut label |
| Brand compatibility | Zebra |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10.2 cm |
| Label height | 12.7 cm |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 12 |
| Labels per roll | 565 pc(s) |
| Labels per pack | 6780 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing media thickness | 81 µm |
| Print media weight | 62 g/m² |
| Media size (1 slide) | 4″ x 5″ |
| Labels per pack | 6780 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Print technology | |
| Print technology | Direct thermal |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -40 – 50 °C |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Packaging data | |
| Quantity per box | 12 pc(s) |
| Material | |
| Material | Paper |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Media size (1 slide) | 4″ x 5″ |
| Quantity per box | 12 pc(s) |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Zebra Direct Quick Print 3000 Labels White (800264-505)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £170.74
Incl. VAT: £204.89
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Zebra Direct Quick Print 3000 Labels White (800264-505)” Cancel reply
Description
Zebra Direct Quick Print 3000 Labels White (800264-505)
Zebra Direct Quick Print 3000 Labels White
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Finish type | Matte |
| Shape | Rectangle |
| Format | Roll |
| Certification | EU, CE, FDA |
| Operating temperature (T-T) | -40 – 50 °C |
| Adhesive type | Permanent |
| Oil-resistant | Yes |
| Adhesive material | Rubber |
| Printing media thickness | 81 µm |
| Print technology | Direct thermal |
| Print media weight | 62 g/m² |
| Material | Paper |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Type | Die-cut label |
| Brand compatibility | Zebra |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10.2 cm |
| Label height | 12.7 cm |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 12 |
| Labels per roll | 565 pc(s) |
| Labels per pack | 6780 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing media thickness | 81 µm |
| Print media weight | 62 g/m² |
| Media size (1 slide) | 4″ x 5″ |
| Labels per pack | 6780 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Print technology | |
| Print technology | Direct thermal |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -40 – 50 °C |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Packaging data | |
| Quantity per box | 12 pc(s) |
| Material | |
| Material | Paper |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Media size (1 slide) | 4″ x 5″ |
| Quantity per box | 12 pc(s) |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: BP60PA3
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11202
In Stock
Get Instant Price
SKU: BU223CL
In Stock
Excl. VAT: £81.36
Incl. VAT: £97.64
Incl. VAT: £97.64
SKU: D00V9U001
In Stock
Excl. VAT: £96.07
Incl. VAT: £115.29
Incl. VAT: £115.29
SKU: D0096U001
In Stock
Excl. VAT: £112.70
Incl. VAT: £135.24
Incl. VAT: £135.24
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.