HPE HPE TRANSCEIVER 16G SFP+ SW 100M (793444-001)
SKU:
793444-001
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 1
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
HPE HPE TRANSCEIVER 16G SFP+ SW 100M (793444-001)
SKU:
793444-001
Description
HPE HPE TRANSCEIVER 16G SFP+ SW 100M (793444-001)
HPE HPE TRANSCEIVER 16G SFP+ SW 100M
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “HPE HPE TRANSCEIVER 16G SFP+ SW 100M (793444-001)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 1
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “HPE HPE TRANSCEIVER 16G SFP+ SW 100M (793444-001)” Cancel reply
Description
HPE HPE TRANSCEIVER 16G SFP+ SW 100M (793444-001)
HPE HPE TRANSCEIVER 16G SFP+ SW 100M
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: SM311LM
In Stock
Get Instant Price
SKU: GLC-LH-SMD-AO
In Stock
Get Instant Price
SKU: J4859D-AO
In Stock
Get Instant Price
SKU: SFP-1000BASE-LX-AO
In Stock
Get Instant Price
SKU: TL-SM5310-T
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: SFP-GSX/LCI-AE
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: TL-SM311LS-AO
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: GLC-T-AO
Key Features:
| Brand | AddOn Networks |
| Product Type | Network Transceiver Modules |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Form Factor | Plug-in module |
| Interface type | SFP |
| Hot-swap | Yes |
| Compatible products | Cisco 7300, Catalyst 2940-8TF-S, Catalyst 2970G-24TS, Catalyst 3750G-24TS, Catalyst 3750-24TS, Catalyst 3750-48TS, Catalyst 3750G-12S, Supervisor Engine 720, WS-X6724-SFP, 10720-GE-FE-TX, 10720-GE-FE-TX-B |
| Cabling Type | 1000Base-T |
| Data Transfer Rate | 1 Gbps |
| Data Link Protocol | 1GbE |
| Device Type | SFP (mini-GBIC) transceiver module |
| Form Factor | Plug-in module |
| Connectivity Technology | Wired |
| Cabling Type | 1000Base-T |
| Interfaces | 1 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 |
| Compatible Slots | 1 x SFP (mini-GBIC) |
| Width | 13.7 mm |
| Depth | 71.1 mm |
| Height | 14 mm |
In Stock
Excl. VAT: £32.43
Incl. VAT: £38.92
Incl. VAT: £38.92
SKU: SM5110-LR
In Stock
Excl. VAT: £35.62
Incl. VAT: £42.74
Incl. VAT: £42.74
SKU: SFP-10GBASE-SR-AO
In Stock
Excl. VAT: £56.21
Incl. VAT: £67.45
Incl. VAT: £67.45
SKU: AGM731F
In Stock
Excl. VAT: £87.12
Incl. VAT: £104.55
Incl. VAT: £104.55
SKU: AXM762-10000S
In Stock
Excl. VAT: £708.98
Incl. VAT: £850.78
Incl. VAT: £850.78
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.