Axis AXIS Q60-E PCB POWER REPAIR(01195-001)
SKU:
01195-001
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £276.28
Incl. VAT: £331.53
Delivery Date:
Monday, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Description
Axis AXIS Q60-E PCB POWER REPAIR(01195-001)
Axis AXIS Q60-E PCB POWER REPAIR
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Axis AXIS Q60-E PCB POWER REPAIR(01195-001)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £276.28
Incl. VAT: £331.53
Delivery Date:
Monday, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Axis AXIS Q60-E PCB POWER REPAIR(01195-001)” Cancel reply
Description
Axis AXIS Q60-E PCB POWER REPAIR(01195-001)
Axis AXIS Q60-E PCB POWER REPAIR
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: VIGI C340(4MM)
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: VIGI C540(4MM)
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: UVC-G5-Dome
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | IP security camera |
| Connectivity technology | Wired |
| Placement supported | Indoor&Outdoor |
| Form factor | Dome |
| Product colour | white |
| Mounting type | Ceiling/wall |
| Night vision | Yes |
| Maximum resolution | 2688 x 1512 pixels |
| Processor model | ARM Cortex-A7 |
| Connectivity technology | Wired |
| Placement supported | Indoor & outdoor |
| Certification | FCC, IC, CE |
| Built-in processor | Yes |
| IK code | IK08 |
| Form factor | Dome |
| Product colour | White |
| Mounting type | Ceiling/wall |
| International Protection (IP) code | IPX4 |
| Housing material | Aluminium, Polycarbonate (PC), Stainless steel |
| Camera pan control | Yes |
| Lens viewing angle, horizontal | 102.4° |
| Lens viewing angle, vertical | 71.4° |
| Lens viewing angle, diagonal | 134.3° |
| Sensor type | CMOS |
| Number of sensors | 1 |
| Number of lenses | 1 |
| Night vision | Yes |
| Night vision distance | 10 m |
| LED type | IR |
| Noise reduction | Yes |
| Image quality adjustment | Brightness, Colour depth, Contrast, DNR |
| Noise reduction technology | 3D noise reduction |
| Video compression formats | H.264, M-JPEG |
| Maximum resolution | 2688 x 1512 pixels |
| Frame rate | 30 fps |
| Total megapixels | 5 MP |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Bluetooth | No |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi | No |
| Built-in HDD | No |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Connectivity technology | Wired |
| Reset button | Yes |
| Power source type | PoE |
| AC input voltage | 37 - 57 V |
| Power consumption (typical) | 5 W |
| Certification | FCC, IC, CE |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90% |
| Depth | 64.2 mm |
| Diameter | 10.9 cm |
| Weight | 390 g |
| Number of cameras | 1 |
| Mounting kit | Yes |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Video compression formats | H.264, M-JPEG |
In Stock
Excl. VAT: £133.90
Incl. VAT: £160.68
Incl. VAT: £160.68
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.