Ubiquiti G4 White (UVC-G4 DOORBELL PRO POE KIT-WHITE)
SKU:
UVC-G4 DOORBELL PRO POE KIT-WHITE
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Wednesday, May 20
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Ubiquiti G4 White (UVC-G4 DOORBELL PRO POE KIT-WHITE)
SKU:
UVC-G4 DOORBELL PRO POE KIT-WHITE
Description
Ubiquiti G4 White (UVC-G4 DOORBELL PRO POE KIT-WHITE)
Ubiquiti G4 White
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Ubiquiti G4 White (UVC-G4 DOORBELL PRO POE KIT-WHITE)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Wednesday, May 20
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Ubiquiti G4 White (UVC-G4 DOORBELL PRO POE KIT-WHITE)” Cancel reply
Description
Ubiquiti G4 White (UVC-G4 DOORBELL PRO POE KIT-WHITE)
Ubiquiti G4 White
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: UACC-Chime-PoE
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Doorbell Chimes |
| Connection type | Wired |
| Volume | 80 dB |
| Power consumption (typical) | 3 W |
| Housing material | Aluminium, Polycarbonate (PC) |
| Power source type | DC, PoE |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Product colour | Grey, White |
In Stock
Excl. VAT: £61.79
Incl. VAT: £74.15
Incl. VAT: £74.15
SKU: UVC-G4 DOORBELL PRO
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | DoorBell kit |
| Connectivity technology | Wireless |
| Placement supported | Indoor |
| Product colour | Black |
| Power Consumption | 10W |
| Internal storage capacity | 0.256 GB |
| Maximum video resolution | 1600 x 1200 pixels |
| Second camera resolution | 8 MP |
| Input voltage | 16 - 24 V |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 40 °C |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Echo cancellation | Yes |
| Reset button | Yes |
| Built-in processor | Yes |
| Internal storage capacity | 0.256 GB |
| Built-in camera | Yes |
| Night vision | Yes |
| Megapixel (approx.) | 5 MP |
| Maximum video resolution | 1600 x 1200 pixels |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Sensor type | CMOS |
| Vertical field of view | 114° |
| Horizontal field of view | 138° |
| Diagonal field of view | 155° |
| Second camera resolution | 8 MP |
| Connectivity technology | Wireless |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Input voltage | 16 - 24 V |
| Power source type | AC |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| DC input voltage | 37 - 57 V |
| Built-in camera | Yes |
| Night vision | Yes |
| LED type | IR |
| Housing material | Aluminium, Polycarbonate (PC) |
| Product colour | Black |
| Certification | FCC, IC, CE |
| Bell width | 5.17 cm |
| Bell depth | 2.87 cm |
| Bell height | 16.1 cm |
| Bell weight | 253 g |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Mounting bracket(s) included | Yes |
| Manual | Yes |
In Stock
Excl. VAT: £244.46
Incl. VAT: £293.35
Incl. VAT: £293.35
SKU: 02026-001
In Stock
Excl. VAT: £1,620.15
Incl. VAT: £1,944.18
Incl. VAT: £1,944.18
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.