Ubiquiti UniFi AI Theta 360-Degree Lens (UVC-AI-Theta-Lens-360)
SKU:
UVC-AI-Theta-Lens-360
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Lens |
| Connectivity technology | Wired |
| Placement supported | Indoor |
| Housing material | Aluminium, Polycarbonate (PC) |
| Compatibility | AI Theta Hub |
| Product colour | White |
| Video compression formats | H.264 |
| Sensor type | CMOS |
| Viewing angle, diagonal | 180° |
| Viewing angle, horizontal | 180° |
| Viewing angle, vertical | 180° |
| Wall mountable | Yes |
| Megapixel (approx.) | 12 MP |
| Resolution | 2560 x 2560 pixels |
| Sensor type | CMOS |
| Viewing angle, diagonal | 180° |
| Viewing angle, horizontal | 180° |
| Viewing angle, vertical | 180° |
| Megapixel (approx.) | 12 MP |
| Resolution | 2560 x 2560 pixels |
| Wall mountable | Yes |
| Input voltage | 5 V |
| Power consumption (max) | 2.5 W |
| Compatibility | AI Theta Hub |
| Type | Lens |
| Placement supported | Indoor |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC) |
| Diameter | 2.28 cm |
| Weight | 15 g |
| Depth | 43.5 mm |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Operating temperature (T-T) | -20 – 40 °C |
Buy new:
Excl. VAT: £39.84
Incl. VAT: £47.80
Delivery Date:
Tomorrow, May 20
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Ubiquiti UniFi AI Theta 360-Degree Lens (UVC-AI-Theta-Lens-360)
SKU:
UVC-AI-Theta-Lens-360
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Lens |
| Connectivity technology | Wired |
| Placement supported | Indoor |
| Housing material | Aluminium, Polycarbonate (PC) |
| Compatibility | AI Theta Hub |
| Product colour | White |
| Video compression formats | H.264 |
| Sensor type | CMOS |
| Viewing angle, diagonal | 180° |
| Viewing angle, horizontal | 180° |
| Viewing angle, vertical | 180° |
| Wall mountable | Yes |
| Megapixel (approx.) | 12 MP |
| Resolution | 2560 x 2560 pixels |
| Sensor type | CMOS |
| Viewing angle, diagonal | 180° |
| Viewing angle, horizontal | 180° |
| Viewing angle, vertical | 180° |
| Megapixel (approx.) | 12 MP |
| Resolution | 2560 x 2560 pixels |
| Wall mountable | Yes |
| Input voltage | 5 V |
| Power consumption (max) | 2.5 W |
| Compatibility | AI Theta Hub |
| Type | Lens |
| Placement supported | Indoor |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC) |
| Diameter | 2.28 cm |
| Weight | 15 g |
| Depth | 43.5 mm |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Operating temperature (T-T) | -20 – 40 °C |
Description
Ubiquiti UniFi AI Theta 360-Degree Lens (UVC-AI-Theta-Lens-360)
Ultra-wide 360° view lens that connects to an AI Theta Hub.
Technical Table
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Lens |
| Connectivity technology | Wired |
| Placement supported | Indoor |
| Housing material | Aluminium, Polycarbonate (PC) |
| Compatibility | AI Theta Hub |
| Product colour | White |
| Video compression formats | H.264 |
| Sensor type | CMOS |
| Viewing angle, diagonal | 180° |
| Viewing angle, horizontal | 180° |
| Viewing angle, vertical | 180° |
| Wall mountable | Yes |
| Megapixel (approx.) | 12 MP |
| Resolution | 2560 x 2560 pixels |
| Sensor type | CMOS |
| Viewing angle, diagonal | 180° |
| Viewing angle, horizontal | 180° |
| Viewing angle, vertical | 180° |
| Megapixel (approx.) | 12 MP |
| Resolution | 2560 x 2560 pixels |
| Wall mountable | Yes |
| Input voltage | 5 V |
| Power consumption (max) | 2.5 W |
| Compatibility | AI Theta Hub |
| Type | Lens |
| Placement supported | Indoor |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC) |
| Diameter | 2.28 cm |
| Weight | 15 g |
| Depth | 43.5 mm |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Operating temperature (T-T) | -20 – 40 °C |
Reviews (0)
Be the first to review “Ubiquiti UniFi AI Theta 360-Degree Lens (UVC-AI-Theta-Lens-360)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £39.84
Incl. VAT: £47.80
Delivery Date:
Tomorrow, May 20
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Ubiquiti UniFi AI Theta 360-Degree Lens (UVC-AI-Theta-Lens-360)” Cancel reply
Description
Ubiquiti UniFi AI Theta 360-Degree Lens (UVC-AI-Theta-Lens-360)
Ultra-wide 360° view lens that connects to an AI Theta Hub.
Technical Table
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Lens |
| Connectivity technology | Wired |
| Placement supported | Indoor |
| Housing material | Aluminium, Polycarbonate (PC) |
| Compatibility | AI Theta Hub |
| Product colour | White |
| Video compression formats | H.264 |
| Sensor type | CMOS |
| Viewing angle, diagonal | 180° |
| Viewing angle, horizontal | 180° |
| Viewing angle, vertical | 180° |
| Wall mountable | Yes |
| Megapixel (approx.) | 12 MP |
| Resolution | 2560 x 2560 pixels |
| Sensor type | CMOS |
| Viewing angle, diagonal | 180° |
| Viewing angle, horizontal | 180° |
| Viewing angle, vertical | 180° |
| Megapixel (approx.) | 12 MP |
| Resolution | 2560 x 2560 pixels |
| Wall mountable | Yes |
| Input voltage | 5 V |
| Power consumption (max) | 2.5 W |
| Compatibility | AI Theta Hub |
| Type | Lens |
| Placement supported | Indoor |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC) |
| Diameter | 2.28 cm |
| Weight | 15 g |
| Depth | 43.5 mm |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Operating temperature (T-T) | -20 – 40 °C |
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: 01731-001
In Stock
Excl. VAT: £489.13
Incl. VAT: £586.95
Incl. VAT: £586.95
SKU: 02064-001
In Stock
Excl. VAT: £1,334.55
Incl. VAT: £1,601.46
Incl. VAT: £1,601.46
SKU: 01681-001
In Stock
Excl. VAT: £1,746.15
Incl. VAT: £2,095.38
Incl. VAT: £2,095.38
SKU: 01965-003
In Stock
Excl. VAT: £1,961.01
Incl. VAT: £2,353.21
Incl. VAT: £2,353.21
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.