Ubiquiti UVC-AI-DOME Outdoor Dome Camera
SKU:
UVC-AI-Dome
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
| Brand | Ubiquiti |
| Type | IP security camera |
| Connectivity technology | Wired |
| Placement supported | outdoor |
| Form factor | dome |
| Product colour | white |
| Mounting type | Ceiling/wall |
| Night vision | Yes |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Max. Frame Rate | 30 FPS |
| Resolution | 8MP 3840 x 2160 (16:9) |
| Night Mode | Built-in IR LED illumination and IR cut filter |
| Processor | Quad-core Arm® Cortex®-A53 based chip |
| Power Method | PoE |
| Weatherproofing | IP66 |
| Max. Power Consumption | 10W |
| Supported Voltage Range | 42.5—57V DC |
| Networking Interface | GbE RJ45 port |
| Weight | 700 g (1.5 lb) |
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 21
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Ubiquiti UVC-AI-DOME Outdoor Dome Camera
SKU:
UVC-AI-Dome
| Brand | Ubiquiti |
| Type | IP security camera |
| Connectivity technology | Wired |
| Placement supported | outdoor |
| Form factor | dome |
| Product colour | white |
| Mounting type | Ceiling/wall |
| Night vision | Yes |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Max. Frame Rate | 30 FPS |
| Resolution | 8MP 3840 x 2160 (16:9) |
| Night Mode | Built-in IR LED illumination and IR cut filter |
| Processor | Quad-core Arm® Cortex®-A53 based chip |
| Power Method | PoE |
| Weatherproofing | IP66 |
| Max. Power Consumption | 10W |
| Supported Voltage Range | 42.5—57V DC |
| Networking Interface | GbE RJ45 port |
| Weight | 700 g (1.5 lb) |
Description
Ubiquiti UVC-AI-DOME Outdoor Dome Camera
Technical Table
| Brand | Ubiquiti |
| Type | IP security camera |
| Connectivity technology | Wired |
| Placement supported | outdoor |
| Form factor | dome |
| Product colour | white |
| Mounting type | Ceiling/wall |
| Night vision | Yes |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Max. Frame Rate | 30 FPS |
| Resolution | 8MP 3840 x 2160 (16:9) |
| Night Mode | Built-in IR LED illumination and IR cut filter |
| Processor | Quad-core Arm® Cortex®-A53 based chip |
| Power Method | PoE |
| Weatherproofing | IP66 |
| Max. Power Consumption | 10W |
| Supported Voltage Range | 42.5—57V DC |
| Networking Interface | GbE RJ45 port |
| Weight | 700 g (1.5 lb) |
Reviews (0)
Be the first to review “Ubiquiti UVC-AI-DOME Outdoor Dome Camera” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 21
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Ubiquiti UVC-AI-DOME Outdoor Dome Camera” Cancel reply
Description
Ubiquiti UVC-AI-DOME Outdoor Dome Camera
Technical Table
| Brand | Ubiquiti |
| Type | IP security camera |
| Connectivity technology | Wired |
| Placement supported | outdoor |
| Form factor | dome |
| Product colour | white |
| Mounting type | Ceiling/wall |
| Night vision | Yes |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Max. Frame Rate | 30 FPS |
| Resolution | 8MP 3840 x 2160 (16:9) |
| Night Mode | Built-in IR LED illumination and IR cut filter |
| Processor | Quad-core Arm® Cortex®-A53 based chip |
| Power Method | PoE |
| Weatherproofing | IP66 |
| Max. Power Consumption | 10W |
| Supported Voltage Range | 42.5—57V DC |
| Networking Interface | GbE RJ45 port |
| Weight | 700 g (1.5 lb) |
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: NDS-5704-F360LE
In Stock
Excl. VAT: £1,095.15
Incl. VAT: £1,314.18
Incl. VAT: £1,314.18
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.