Tripp Lite Keyspan USB to Serial Adapter – USB-A Male to DB9 RS232 Male, 3 ft. (0.91 m), TAA (USA-19HS)
SKU:
USA-19HS
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Tripp Lite Keyspan USB to Serial Adapter – USB-A Male to DB9 RS232 Male, 3 ft. (0.91 m), TAA (USA-19HS)
SKU:
USA-19HS
Description
Tripp Lite Keyspan USB to Serial Adapter – USB-A Male to DB9 RS232 Male, 3 ft. (0.91 m), TAA (USA-19HS)
Tripp Lite USA-19HS Keyspan USB to Serial Adapter – USB-A Male to DB9 RS232 Male, 3 ft. (0.91 m), TAA
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Tripp Lite Keyspan USB to Serial Adapter – USB-A Male to DB9 RS232 Male, 3 ft. (0.91 m), TAA (USA-19HS)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Tripp Lite Keyspan USB to Serial Adapter – USB-A Male to DB9 RS232 Male, 3 ft. (0.91 m), TAA (USA-19HS)” Cancel reply
Description
Tripp Lite Keyspan USB to Serial Adapter – USB-A Male to DB9 RS232 Male, 3 ft. (0.91 m), TAA (USA-19HS)
Tripp Lite USA-19HS Keyspan USB to Serial Adapter – USB-A Male to DB9 RS232 Male, 3 ft. (0.91 m), TAA
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: 100-506194
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 100-100000147BOX
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: QUICK-MOUNT
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 100-100000510BOX
In Stock
Excl. VAT: £59.83
Incl. VAT: £71.80
Incl. VAT: £71.80
SKU: CKG2-RM
Key Features:
| Brand | ubiquiti |
| Type | Front panel |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Compatibility | CloudKey G2, CloudKey G2 Plus |
| Product colour | Black, Silver |
| Power Consumption | 12.95W |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Width | 481.5 mm |
| Weight | 600 g |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Height | 43.7 mm |
| Depth | 47 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Type | Front panel |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Networking Interface | (1) GbE RJ45 port |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
In Stock
Excl. VAT: £75.10
Incl. VAT: £90.11
Incl. VAT: £90.11
SKU: 100-100000031AWOF
In Stock
Excl. VAT: £95.73
Incl. VAT: £114.87
Incl. VAT: £114.87
SKU: 100-000000079
In Stock
Excl. VAT: £211.21
Incl. VAT: £253.45
Incl. VAT: £253.45
SKU: 100-000000049
In Stock
Excl. VAT: £274.16
Incl. VAT: £328.99
Incl. VAT: £328.99
SKU: 100-300000078
In Stock
Excl. VAT: £341.43
Incl. VAT: £409.72
Incl. VAT: £409.72
SKU: 100-506085
In Stock
Excl. VAT: £354.80
Incl. VAT: £425.76
Incl. VAT: £425.76
SKU: 100-000000339
In Stock
Excl. VAT: £358.11
Incl. VAT: £429.74
Incl. VAT: £429.74
SKU: 100-000000338
In Stock
Excl. VAT: £367.30
Incl. VAT: £440.75
Incl. VAT: £440.75
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.