QNAP TS-h3077AFU-R7-64G 8-core 5.3GHz 64GB 2U Rackmount 30 Bay NAS
SKU:
TS-h3077AFU-R7-64G
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £6,521.91
Incl. VAT: £7,826.29
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
1 In Stock
1 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
QNAP TS-h3077AFU-R7-64G 8-core 5.3GHz 64GB 2U Rackmount 30 Bay NAS
SKU:
TS-h3077AFU-R7-64G
Description
QNAP TS-h3077AFU-R7-64G 8-core 5.3GHz 64GB 2U Rackmount 30 Bay NAS
QNAP TS-h3077AFU-R7-64G 8-core 5.3GHz 64GB 2U Rackmount 30 Bay NAS
Specification
| Storage | |
| Storage drives installed | No |
| Number of storage drives supported | 30 |
| Installed storage drive type | No |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| Storage drive interface | Serial ATA III |
| Storage drive sizes supported | 2.5″ |
| Processor | |
| Processor family | AMD Ryzen™ 5 |
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor boost frequency | 5.3 GHz |
| Processor cores | 8 |
| Processor threads | 16 |
| Memory | |
| Internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Maximum RAM supported | 192 GB |
| Memory slots | 4 |
| Memory form factor | UDIMM |
| ECC | Yes |
| Flash memory | 5000 MB |
| Network | |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 100,1000,2500 Mbit/s |
| Jumbo frames support | Yes |
| Wake-on-LAN ready | Yes |
| Ports & interfaces | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 4 |
| USB port | Yes |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| Design | |
| Chassis type | Rack (2U) |
| Cooling type | Active |
| Product colour | Black, Metallic |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Fan diameter | 6 cm |
| LED indicators | LAN, Power, SSD, Status |
| Performance | |
| Type | NAS |
| Device class | Large Enterprise Business |
| Backup function | Yes |
| Buzzer | Yes |
| Snapshot | Yes |
| Reset button | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Power | |
| Power supply location | Built-in |
| Power supply unit (PSU) capacity | 550 W |
| Number of power supply units | 2 |
| Power consumption (typical) | 380.23 W |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| Weight & dimensions | |
| Width | 482 mm |
| Depth | 549.7 mm |
| Height | 88.3 mm |
| Weight | 12.7 kg |
| Package weight | 18.7 kg |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 – 95% |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 70 °C |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “QNAP TS-h3077AFU-R7-64G 8-core 5.3GHz 64GB 2U Rackmount 30 Bay NAS” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £6,521.91
Incl. VAT: £7,826.29
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
1 In Stock
1 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “QNAP TS-h3077AFU-R7-64G 8-core 5.3GHz 64GB 2U Rackmount 30 Bay NAS” Cancel reply
Description
QNAP TS-h3077AFU-R7-64G 8-core 5.3GHz 64GB 2U Rackmount 30 Bay NAS
QNAP TS-h3077AFU-R7-64G 8-core 5.3GHz 64GB 2U Rackmount 30 Bay NAS
Specification
| Storage | |
| Storage drives installed | No |
| Number of storage drives supported | 30 |
| Installed storage drive type | No |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| Storage drive interface | Serial ATA III |
| Storage drive sizes supported | 2.5″ |
| Processor | |
| Processor family | AMD Ryzen™ 5 |
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor boost frequency | 5.3 GHz |
| Processor cores | 8 |
| Processor threads | 16 |
| Memory | |
| Internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Maximum RAM supported | 192 GB |
| Memory slots | 4 |
| Memory form factor | UDIMM |
| ECC | Yes |
| Flash memory | 5000 MB |
| Network | |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 100,1000,2500 Mbit/s |
| Jumbo frames support | Yes |
| Wake-on-LAN ready | Yes |
| Ports & interfaces | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 4 |
| USB port | Yes |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| Design | |
| Chassis type | Rack (2U) |
| Cooling type | Active |
| Product colour | Black, Metallic |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Fan diameter | 6 cm |
| LED indicators | LAN, Power, SSD, Status |
| Performance | |
| Type | NAS |
| Device class | Large Enterprise Business |
| Backup function | Yes |
| Buzzer | Yes |
| Snapshot | Yes |
| Reset button | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Power | |
| Power supply location | Built-in |
| Power supply unit (PSU) capacity | 550 W |
| Number of power supply units | 2 |
| Power consumption (typical) | 380.23 W |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| Weight & dimensions | |
| Width | 482 mm |
| Depth | 549.7 mm |
| Height | 88.3 mm |
| Weight | 12.7 kg |
| Package weight | 18.7 kg |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 – 95% |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 70 °C |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.