TP-Link PoE+ Injector (TL-POE160S)
SKU:
TL-POE160S
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Wednesday, May 20
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Description
TP-Link PoE+ Injector (TL-POE160S)
TP-Link PoE+ Injector
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “TP-Link PoE+ Injector (TL-POE160S)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Wednesday, May 20
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “TP-Link PoE+ Injector (TL-POE160S)” Cancel reply
Description
TP-Link PoE+ Injector (TL-POE160S)
TP-Link PoE+ Injector
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: ENC-ESP-100-POE
In Stock
Get Instant Price
SKU: POE-CONV-4824G
In Stock
Excl. VAT: £29.74
Incl. VAT: £35.69
Incl. VAT: £35.69
SKU: TP-ESP-1000-POE24
In Stock
Excl. VAT: £29.97
Incl. VAT: £35.96
Incl. VAT: £35.96
SKU: POE-EXT-GD-HP
In Stock
Excl. VAT: £90.57
Incl. VAT: £108.69
Incl. VAT: £108.69
SKU: R6P67A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Product type | PoE Adapters |
| Networking standards | IEEE 802.3at |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 30 W |
| Weight | 45.4 g |
| Width | 30 mm |
| Depth | 66 mm |
| Height | 163 mm |
In Stock
Excl. VAT: £100.05
Incl. VAT: £120.06
Incl. VAT: £120.06
SKU: TP-DCDC-2456GD-BT
In Stock
Excl. VAT: £137.19
Incl. VAT: £164.63
Incl. VAT: £164.63
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.