Cooler Master Cooler Master Desktop Gaming Devastator 3 [DE] 6 Zonen RGB revised Version (SGB-3000-KKMF4-DE)
SKU:
SGB-3000-KKMF4-DE
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 21
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Cooler Master Cooler Master Desktop Gaming Devastator 3 [DE] 6 Zonen RGB revised Version (SGB-3000-KKMF4-DE)
SKU:
SGB-3000-KKMF4-DE
Description
Cooler Master Cooler Master Desktop Gaming Devastator 3 [DE] 6 Zonen RGB revised Version (SGB-3000-KKMF4-DE)
Cooler Master Cooler Master Desktop Gaming Devastator 3 [DE] 6 Zonen RGB revised Version
Specifications.
| General Information | |
| Manufacturer: | Cooler Master Co., Ltd |
| Manufacturer Part Number: | SGB-3000-KKMF4-US |
| Manufacturer Website Address: | http://www.coolermaster-usa.com |
| Brand Name: | Cooler Master |
| Product Line: | Devastator 3 |
| Product Name: | Devastator 3 RGB Gaming Combo |
| Product Type: | Gaming Keyboard & Mouse |
| Keyboard/Keypad | |
| Keyboard/Keypad Type: | Keyboard |
| Keyswitch Technology: | Membrane |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology: | Cable |
| Keyboard/Keypad Features: | Key Rollover, RGB Lighting, Adjustable Backlighting, Volume Control Knob, Ambidextrous, Anti-ghosting |
| Backlight: | Yes |
| Pointing Device | |
| Pointing Device Type: | Mouse |
| Pointing Device Connectivity Technology: | Cable |
| Movement Detection: | Optical |
| Movement Resolution (dpi): | 4800 |
| Ergonomic Fit: | Symmetrical |
| Interfaces/Ports | |
| Keyboard/Keypad Host Interface: | USB 1.1 Type A |
| Pointing Device Host Interface: | USB 2.0 |
| Power Description | |
| Power Source: | USB |
| Physical Characteristics | |
| Keyboard/Keypad Color: | Black |
| Keyboard/Keypad Height: | 1.42″ |
| Keyboard/Keypad Width: | 5.67″ |
| Pointing Device Height: | 1.44″ |
| Pointing Device Width: | 2.54″ |
| Keyboard/Keypad Weight (Approximate): | 1.98 lb |
| Pointing Device Weight (Approximate): | 4.52 oz |
| Miscellaneous | |
| Operating System Compatibility: | Windows 7, Windows 8, Windows 10 |
| Platform Supported: | PC |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Cooler Master Cooler Master Desktop Gaming Devastator 3 [DE] 6 Zonen RGB revised Version (SGB-3000-KKMF4-DE)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 21
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Cooler Master Cooler Master Desktop Gaming Devastator 3 [DE] 6 Zonen RGB revised Version (SGB-3000-KKMF4-DE)” Cancel reply
Description
Cooler Master Cooler Master Desktop Gaming Devastator 3 [DE] 6 Zonen RGB revised Version (SGB-3000-KKMF4-DE)
Cooler Master Cooler Master Desktop Gaming Devastator 3 [DE] 6 Zonen RGB revised Version
Specifications.
| General Information | |
| Manufacturer: | Cooler Master Co., Ltd |
| Manufacturer Part Number: | SGB-3000-KKMF4-US |
| Manufacturer Website Address: | http://www.coolermaster-usa.com |
| Brand Name: | Cooler Master |
| Product Line: | Devastator 3 |
| Product Name: | Devastator 3 RGB Gaming Combo |
| Product Type: | Gaming Keyboard & Mouse |
| Keyboard/Keypad | |
| Keyboard/Keypad Type: | Keyboard |
| Keyswitch Technology: | Membrane |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology: | Cable |
| Keyboard/Keypad Features: | Key Rollover, RGB Lighting, Adjustable Backlighting, Volume Control Knob, Ambidextrous, Anti-ghosting |
| Backlight: | Yes |
| Pointing Device | |
| Pointing Device Type: | Mouse |
| Pointing Device Connectivity Technology: | Cable |
| Movement Detection: | Optical |
| Movement Resolution (dpi): | 4800 |
| Ergonomic Fit: | Symmetrical |
| Interfaces/Ports | |
| Keyboard/Keypad Host Interface: | USB 1.1 Type A |
| Pointing Device Host Interface: | USB 2.0 |
| Power Description | |
| Power Source: | USB |
| Physical Characteristics | |
| Keyboard/Keypad Color: | Black |
| Keyboard/Keypad Height: | 1.42″ |
| Keyboard/Keypad Width: | 5.67″ |
| Pointing Device Height: | 1.44″ |
| Pointing Device Width: | 2.54″ |
| Keyboard/Keypad Weight (Approximate): | 1.98 lb |
| Pointing Device Weight (Approximate): | 4.52 oz |
| Miscellaneous | |
| Operating System Compatibility: | Windows 7, Windows 8, Windows 10 |
| Platform Supported: | PC |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: 90MP01X0-BKEA00
In Stock
Excl. VAT: £45.39
Incl. VAT: £54.47
Incl. VAT: £54.47
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD
![SGB-3000-KKMF4-DE Cooler Master Cooler Master Desktop Gaming Devastator 3 [DE] 6 Zonen RGB revised Version (SGB-3000-KKMF4-DE) - Image 1](https://theinsightsolutions.com/wp-content/uploads/2024/05/SGB-3000-KKMF4-DE.png)
Reviews
There are no reviews yet.