Cisco SWITCH 26 PORTS 1GBPS(SG200-26P-4) (SG200-26P-4)
SKU:
SG200-26P-4
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Cisco SWITCH 26 PORTS 1GBPS(SG200-26P-4) (SG200-26P-4)
SKU:
SG200-26P-4
Description
Cisco SWITCH 26 PORTS 1GBPS(SG200-26P-4) (SG200-26P-4)
Cisco SWITCH 26 PORTS 1GBPS
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Cisco SWITCH 26 PORTS 1GBPS(SG200-26P-4) (SG200-26P-4)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Cisco SWITCH 26 PORTS 1GBPS(SG200-26P-4) (SG200-26P-4)” Cancel reply
Description
Cisco SWITCH 26 PORTS 1GBPS(SG200-26P-4) (SG200-26P-4)
Cisco SWITCH 26 PORTS 1GBPS
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: USW-Aggregation
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Network Switch - Managed |
| Switch Layer | L2 |
| Ports | 8 |
| Power consumption (max) | 364 W |
| Form factor | 1U |
| Product colour | Silver |
| Housing material | Galvanized steel |
| Rack mounting | Yes |
| Switch type | Managed |
| Switch layer | L2 |
| SFP+ module slots quantity | 8 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | No |
| 10G support | Yes |
| Switching capacity | 160 Gbit/s |
| Forwarding rate | 119.04 Mpps |
| Throughput | 80 Gbit/s |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Form factor | 1U |
| Product colour | Silver |
| LED indicators | System |
| Housing material | Galvanized steel |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Rack mounting | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Fanless | Yes |
| LED indicators | System |
| Power consumption (max) | 30 W |
| Power supply included | Yes |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 442.4 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 43.7 mm |
| Weight | 2.65 kg |
| Rack mount kit | Yes |
| Cables included | AC |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Rack mount kit | Yes |
| Cables included | AC |
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: USW-FLEX
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Network Switch - Managed |
| Ports | 5 |
| Switch layer | L2 |
| Switching capacity | 10 Gbps |
| Power consumption (max) | 46 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 55 °C |
| Product colour | White |
| Product colour | White |
| Firmware upgradeable | Yes |
| Rack mounting | No |
| Switch type | Managed |
| Switch layer | L2 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 5 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bt |
| Full duplex | Yes |
| VLAN support | Yes |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| 10G support | No |
| Jumbo frames support | Yes |
| Wall mountable | Yes |
| International Protection (IP) code | IP55 |
| Product colour | White |
| LED indicators | Activity, Link, PoE, Status |
| Rack mounting | No |
| Firmware upgradeable | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| LED indicators | Activity, Link, PoE, Status |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity | 4 |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Width | 122.5 mm |
| Depth | 107.1 mm |
| Height | 28 mm |
| Weight | 230 g |
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: USW-FLEX-3
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: USW-FLEX-MINI-3
In Stock
Excl. VAT: £66.54
Incl. VAT: £79.85
Incl. VAT: £79.85
SKU: USW-LITE-16-POE
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Network Switch - Managed |
| Switch Layer | L2 |
| Ports | 16 |
| Power consumption (max) | 45 W |
| Product colour | white |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Power connector | AC-in jack |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| 10G support | No |
| Switching capacity | 16 Gbit/s |
| Wall mountable | Yes |
| Product colour | White |
| LED indicators | Network, PoE, System |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Power consumption (max) | 15 W |
| Power supply included | Yes |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Number of power supply units | 1 |
| Power connector | AC-in jack |
| Power over Ethernet (PoE) power per port | 30 W |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity | 8 |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -15 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 191.7 mm |
| Depth | 185 mm |
| Height | 43.7 mm |
| Weight | 1.2 kg |
| Product colour | White |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Certification | CE, FCC, IC |
In Stock
Excl. VAT: £155.34
Incl. VAT: £186.41
Incl. VAT: £186.41
SKU: USW-24-POE
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Network Switch - Managed |
| Ports | 24 |
| Switch layer | L2 |
| Power consumption | 95 W |
| Ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Management protocols | VigorACS, VigorConnect, Vigor |
| Routing protocols | CDP, EIGRP, OSPF, RIP, VRRP |
| SFP module slots quantity | 2 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 24 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Full duplex | Yes |
| VLAN support | Yes |
| Spanning tree protocol | Yes |
| Port mirroring | Yes |
| Flow control support | Yes |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Throughput | 26000 Mpps |
| Switching capacity | 52 Gbit/s |
| Jumbo frames support | Yes |
| Static route | Yes |
| Forwarding rate | 38.69 Mpps |
| Authentication type | IEEE 802.1x, RADIUS |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Form factor | 1U |
| Product colour | Silver |
| LED indicators | Activity, Link, PoE, Speed, System |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Rack mounting | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| LED indicators | Activity, Link, PoE, Speed, System |
| Power supply included | Yes |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| DC input voltage | 44 - 57 V |
| Power over Ethernet (PoE) power per port | 32 W |
| Power over Ethernet plus (PoE+) ports quantity | 16 |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 92 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 442.4 mm |
| Depth | 200 mm |
| Height | 43.7 mm |
| Weight | 3 kg |
In Stock
Excl. VAT: £282.90
Incl. VAT: £339.48
Incl. VAT: £339.48
SKU: USW-48
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Network Switch - Managed |
| Ports | 48 |
| Switch layer | L2 |
| Switching capacity | 52 Gbit/s |
| Power consumption (max) | 40 W |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Operating temperature (T-T) | -15 - 40 °C |
| Product colour | Silver |
| SFP module slots quantity | 4 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 48 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| 10G support | No |
| Switching capacity | 52 Gbit/s |
| Forwarding rate | 77.376 Mpps |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Product colour | Silver |
| LED indicators | LAN, System |
| Housing material | Steel |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Rack mounting | Yes |
| Firmware upgradeable | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Fanless | Yes |
| LED indicators | LAN, System |
| Power consumption (max) | 40 W |
| Power supply included | Yes |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Operating temperature (T-T) | -15 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 442.4 mm |
| Depth | 285 mm |
| Height | 43.7 mm |
| Weight | 3.9 kg |
In Stock
Excl. VAT: £307.53
Incl. VAT: £369.03
Incl. VAT: £369.03
SKU: USW-Enterprise-24-PoE
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Power consumption (max) | 550 W |
| Product colour | Silver |
| Switch type | Managed |
| Switch layer | L3 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 24 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Installed SFP+ modules quantity | 2 |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000,2500 Mbit/s |
| 10G support | Yes |
| Switching capacity | 124 Gbit/s |
| Forwarding rate | 92.25 Mpps |
| Power supply included | Yes |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| DC input voltage | 11.5 - 52 V |
| Power over Ethernet (PoE) power per port | 34.2 W |
| Power over Ethernet plus (PoE+) ports quantity | 24 |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Storage temperature (T-T) | 10 - 95 °C |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 40 °C |
| Width | 442.4 mm |
| Depth | 325 mm |
| Height | 43.7 mm |
| Weight | 5.11 kg |
In Stock
Excl. VAT: £595.46
Incl. VAT: £714.55
Incl. VAT: £714.55
SKU: USW-ENTERPRISEXG-24
In Stock
Excl. VAT: £874.50
Incl. VAT: £1,049.40
Incl. VAT: £1,049.40
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.