Riello MULTICOM-302 UPS accessory
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £297.35
Incl. VAT: £356.81
Delivery Date:
Order Within:
Deliver to:
5 In Stock
5 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Description
Riello MULTICOM-302 UPS accessory
Riello MULTICOM-302 UPS accessory
Description
MultiCom 302 allows you to monitor your UPS system and transfer switches using Modbus/Jbus communications protocols.
It incorporates 2 serial ports, an RS232 serial line for the UPS plus a second port for RS232 or RS485, which enables you to connect to a PC running management and shutdown software such as PowerShield³.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Protocol Converter |
| Product colour | Green |
Technical Table
Excl. VAT: £297.35
Incl. VAT: £356.81
Delivery Date:
Dispatch time:
Delivery Date & Time for:
5 In Stock
5 In Stock
Returns
Support
Payment
Secure transaction
Reviews
There are no reviews yet.
Description
Riello MULTICOM-302 UPS accessory
Riello MULTICOM-302 UPS accessory
Description
MultiCom 302 allows you to monitor your UPS system and transfer switches using Modbus/Jbus communications protocols.
It incorporates 2 serial ports, an RS232 serial line for the UPS plus a second port for RS232 or RS485, which enables you to connect to a PC running management and shutdown software such as PowerShield³.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Protocol Converter |
| Product colour | Green |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
Available on Backorder
Available on Backorder
Incl. VAT: £49.87
Incl. VAT: £78.48
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | FloodLights |
| Luminous flux | 550 lm |
| International Protection (IP) code | IPX5 |
| Housing material | Metal, Plastic |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 45 °C |
| Bulb technology | LED |
| Sensor distance | 5 m |
| Mounting kit | Yes |
| Product colour | Black |
Incl. VAT: £118.80
Incl. VAT: £129.72
Incl. VAT: £203.82
Incl. VAT: £1,081.20
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.