HPE Aruba JY678A AP-303H (RW) Unified Access Point
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
| Brand | HPE |
| Type | Radio access point |
| Wifi Technology | Wifi 5 |
| Form Factor | External – indoor |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Product Colour | White |
| Power Consumption | 15.6 W |
|
Ethernet LAN data rates |
10,100,1000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11ac |
| Antenna type | Internal |
|
Power over Ethernet (PoE) |
Yes |
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Order Within:
Deliver to:
Available on Backorder
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
HPE Aruba JY678A AP-303H (RW) Unified Access Point
| Brand | HPE |
| Type | Radio access point |
| Wifi Technology | Wifi 5 |
| Form Factor | External – indoor |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Product Colour | White |
| Power Consumption | 15.6 W |
|
Ethernet LAN data rates |
10,100,1000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11ac |
| Antenna type | Internal |
|
Power over Ethernet (PoE) |
Yes |
Description
HPE Aruba JY678A AP-303H (RW) Unified Access Point
HPE Aruba Networking AP-303H (RW). Ethernet LAN data rates: 10,100,1000 Mbit/s. Power over Ethernet (PoE). Product colour: White.
Technical Table
| Brand | HPE |
| Type | Radio access point |
| Wifi Technology | Wifi 5 |
| Form Factor | External – indoor |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Product Colour | White |
| Power Consumption | 15.6 W |
|
Ethernet LAN data rates |
10,100,1000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11ac |
| Antenna type | Internal |
|
Power over Ethernet (PoE) |
Yes |
Get Instant Price
Delivery Date:
Dispatch time:
Delivery Date & Time for:
Available on Backorder
Returns
Support
Payment
Secure transaction
Reviews
There are no reviews yet.
Description
HPE Aruba JY678A AP-303H (RW) Unified Access Point
HPE Aruba Networking AP-303H (RW). Ethernet LAN data rates: 10,100,1000 Mbit/s. Power over Ethernet (PoE). Product colour: White.
Technical Table
| Brand | HPE |
| Type | Radio access point |
| Wifi Technology | Wifi 5 |
| Form Factor | External – indoor |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Product Colour | White |
| Power Consumption | 15.6 W |
|
Ethernet LAN data rates |
10,100,1000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11ac |
| Antenna type | Internal |
|
Power over Ethernet (PoE) |
Yes |
BESTSELLER PRODUCTS
Available on Backorder
Available on Backorder
Incl. VAT: £85.55
Incl. VAT: £102.66
Incl. VAT: £112.93
Incl. VAT: £116.79
Incl. VAT: £136.08
Incl. VAT: £217.34
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Wireless Routers |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Product type | Tabletop router |
| Product colour | Black, Green |
| Internal memory | 1024 MB |
| Antenna design | Internal |
| Power source type | AC |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 45 °C |
| Guest access | Yes |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Processor frequency | 2000 MHz |
| Processor cores | 4 |
| Built-in processor | Yes |
| Internal memory | 1024 MB |
| Memory card slot(s) | Yes |
| Ethernet WAN | Yes |
| DSL WAN | No |
| SIM card slot | No |
| 3G/4G USB modem compatibility | No |
| WAN connection type | RJ-45 |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN data transfer rate (max) | 4800 Mbit/s |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| WLAN data transfer rate (first band) | 1148 Mbit/s |
| WLAN data transfer rate (second band) | 4800 Mbit/s |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| USB port | No |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 4 |
| Memory card slot(s) | Yes |
| MU-MIMO technology | Yes |
| Security algorithms | WPA2 |
| Guest access | Yes |
| Product type | Tabletop router |
| Product colour | Black, Green |
| Indication light | Yes |
| Internal memory | 1024 MB |
| Antenna design | Internal |
| Antennas quantity | 2 |
| Antenna gain level (max) | 6 dBi |
| Processor frequency | 2000 MHz |
| Processor cores | 4 |
| Built-in processor | Yes |
| Internal memory | 1024 MB |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Power source type | AC |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 45 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Width | 110 mm |
| Height | 250 mm |
| Depth | 110 mm |
Incl. VAT: £252.60
Incl. VAT: £341.21
Incl. VAT: £790.68
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.