Cooler Master HTK-002 heat sink compound Thermal paste 4.5 W/m?K (HTK-002-U1-GP)
SKU:
HTK-002-U1-GP
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 21
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
1 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Cooler Master HTK-002 heat sink compound Thermal paste 4.5 W/m?K (HTK-002-U1-GP)
SKU:
HTK-002-U1-GP
Description
Cooler Master HTK-002 heat sink compound Thermal paste 4.5 W/m?K (HTK-002-U1-GP)
Cooler Master HTK-002 heat sink compound Thermal paste 4.5 W/m·K
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Thermal paste |
| Thermal resistance | 0.8 °C/W |
| Thermal conductivity | 4.5 W/m·K |
| Product colour | White |
| Specific gravity | 2.37 g/cm³ |
| Packaging data | |
| Package width | 102 mm |
| Package depth | 171 mm |
| Package height | 40 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Thermal resistance | 0.8 °C/W |
| Thermal conductivity | 4.5 W/m·K |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 102 mm |
| Package depth | 171 mm |
| Package height | 40 mm |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Cooler Master HTK-002 heat sink compound Thermal paste 4.5 W/m?K (HTK-002-U1-GP)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 21
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
1 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Cooler Master HTK-002 heat sink compound Thermal paste 4.5 W/m?K (HTK-002-U1-GP)” Cancel reply
Description
Cooler Master HTK-002 heat sink compound Thermal paste 4.5 W/m?K (HTK-002-U1-GP)
Cooler Master HTK-002 heat sink compound Thermal paste 4.5 W/m·K
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Thermal paste |
| Thermal resistance | 0.8 °C/W |
| Thermal conductivity | 4.5 W/m·K |
| Product colour | White |
| Specific gravity | 2.37 g/cm³ |
| Packaging data | |
| Package width | 102 mm |
| Package depth | 171 mm |
| Package height | 40 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Thermal resistance | 0.8 °C/W |
| Thermal conductivity | 4.5 W/m·K |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 102 mm |
| Package depth | 171 mm |
| Package height | 40 mm |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: 100-300000077
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: QUICK-MOUNT
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 100-000000078
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 100-000000323
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 100-000000054
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 100-506189
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: CKG2-RM
Key Features:
| Brand | ubiquiti |
| Type | Front panel |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Compatibility | CloudKey G2, CloudKey G2 Plus |
| Product colour | Black, Silver |
| Power Consumption | 12.95W |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Width | 481.5 mm |
| Weight | 600 g |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Height | 43.7 mm |
| Depth | 47 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Type | Front panel |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Networking Interface | (1) GbE RJ45 port |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
In Stock
Excl. VAT: £75.70
Incl. VAT: £90.85
Incl. VAT: £90.85
SKU: 100-100000031AWOF
In Stock
Excl. VAT: £95.73
Incl. VAT: £114.87
Incl. VAT: £114.87
SKU: 100-000000049
In Stock
Excl. VAT: £276.71
Incl. VAT: £332.05
Incl. VAT: £332.05
SKU: 100-000000338
In Stock
Excl. VAT: £370.71
Incl. VAT: £444.86
Incl. VAT: £444.86
SKU: 100-000000334
In Stock
Excl. VAT: £548.33
Incl. VAT: £657.99
Incl. VAT: £657.99
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.