Bosch LBC3201/00 1-way Grey Wired 60 W (F.01U.506.000)
SKU:
F.01U.506.000
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Bosch LBC3201/00 1-way Grey Wired 60 W (F.01U.506.000)
SKU:
F.01U.506.000
Description
Bosch LBC3201/00 1-way Grey Wired 60 W (F.01U.506.000)
Bosch LBC3201/00 1-way Grey Wired 60 W
Specifications
| Loudspeakers | |
|---|---|
| Speaker type | 1-way |
| Speaker placement | Stand-mountable |
| Speaker enclosure | Closed |
| Audio | |
| Frequency range | 190 – 18000 Hz |
| Impedance | 167 Ω |
| RMS rated power | 60 W |
| Sound pressure level (max) | 110 dB |
| Performance | |
| Product colour | Grey |
| Housing material | Aluminium |
| Technical details | |
| Speaker type | 1-way |
| Product colour | Grey |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Design | |
| Product colour | Grey |
| Housing material | Aluminium |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wired |
| Material | |
| Housing material | Aluminium |
| Weight & dimensions | |
| Width | 80 mm |
| Depth | 90 mm |
| Height | 1200 mm |
| Weight | 6.4 kg |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quick start guide | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | -25 – 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Other features | |
| Quick start guide | Yes |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Bosch LBC3201/00 1-way Grey Wired 60 W (F.01U.506.000)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Bosch LBC3201/00 1-way Grey Wired 60 W (F.01U.506.000)” Cancel reply
Description
Bosch LBC3201/00 1-way Grey Wired 60 W (F.01U.506.000)
Bosch LBC3201/00 1-way Grey Wired 60 W
Specifications
| Loudspeakers | |
|---|---|
| Speaker type | 1-way |
| Speaker placement | Stand-mountable |
| Speaker enclosure | Closed |
| Audio | |
| Frequency range | 190 – 18000 Hz |
| Impedance | 167 Ω |
| RMS rated power | 60 W |
| Sound pressure level (max) | 110 dB |
| Performance | |
| Product colour | Grey |
| Housing material | Aluminium |
| Technical details | |
| Speaker type | 1-way |
| Product colour | Grey |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Design | |
| Product colour | Grey |
| Housing material | Aluminium |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wired |
| Material | |
| Housing material | Aluminium |
| Weight & dimensions | |
| Width | 80 mm |
| Depth | 90 mm |
| Height | 1200 mm |
| Weight | 6.4 kg |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quick start guide | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | -25 – 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Other features | |
| Quick start guide | Yes |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: VE801-AT-E
In Stock
Excl. VAT: £252.63
Incl. VAT: £303.15
Incl. VAT: £303.15
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.