DELL UltraSharp UP3218K LED display 80 cm (31.5″) 7680 x 4320 pixels 8K Ultra HD LCD Grey (DELL-UP3218K)
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Order Within:
Deliver to:
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
DELL UltraSharp UP3218K LED display 80 cm (31.5″) 7680 x 4320 pixels 8K Ultra HD LCD Grey (DELL-UP3218K)
Description
DELL UltraSharp UP3218K LED display 80 cm (31.5″) 7680 x 4320 pixels 8K Ultra HD LCD Grey (DELL-UP3218K)
DELL UltraSharp UP3218K LED display 80 cm (31.5″) 7680 x 4320 pixels 8K Ultra HD LCD Grey
Technical Table
Get Instant Price
Delivery Date:
Dispatch time:
Delivery Date & Time for:
Returns
Support
Payment
Secure transaction
Reviews
There are no reviews yet.
Description
DELL UltraSharp UP3218K LED display 80 cm (31.5″) 7680 x 4320 pixels 8K Ultra HD LCD Grey (DELL-UP3218K)
DELL UltraSharp UP3218K LED display 80 cm (31.5″) 7680 x 4320 pixels 8K Ultra HD LCD Grey
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Key Features:
| Brand | AOC |
| Type | Computer Monitors |
| HD type | Full HD |
| Screen shape | Flat |
| Product colour | Black |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| Screen shape | Flat |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Display technology | LCD |
| Contrast ratio (dynamic) | 20000000:1 |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Response time | 4 ms |
| Display diagonal | 60.5 cm (23.8") |
| Contrast ratio (typical) | 125.0006944 |
| Surface hardness | 3H |
| Touchscreen | No |
| Panel type | VA |
| Colour depth | 8 bit |
| Display diagonal (metric) | 60.452 cm |
| Anti-glare screen | Yes |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Number of OSD languages | 16 |
| Power cable length | 1.8 m |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| External power adapter | Yes |
| Power consumption (standby) | 0.3 W |
| Power consumption (typical) | 20 W |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 18 kWh |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 392117 |
| Market positioning | Home |
| Heavy metals free | Hg (mercury) |
| Feet colour | Black |
| Certification | TRUE |
| Product colour | Black |
| Front bezel colour | Black |
| Frameless design | Yes |
| Detachable stand | No |
| Mean time between failures (MTBF) | 50000 h |
| Exterior finish type | Textured |
| Built-in camera | No |
| Built-in USB hub | No |
| Headphone out | Yes |
| External power adapter | Yes |
| Height (without stand) | 320.9 mm |
| Depth (without stand) | 37.6 mm |
| Width (without stand) | 539.5 mm |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Weight (with stand) | 2.7 kg |
| Surface hardness | 3H |
| Touchscreen | No |
| Number of OSD languages | 16 |
| Height adjustment | No |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Height (without stand) | 320.9 mm |
| Depth (without stand) | 37.6 mm |
| Width (without stand) | 539.5 mm |
| Width (with stand) | 539.5 mm |
| Depth (with stand) | 170.9 mm |
| Height (with stand) | 418.4 mm |
| Weight (with stand) | 2.7 kg |
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Key Features:
| Brand | AOC |
| Type | Computer Monitors |
| HD type | Full HD |
| Screen shape | Flat |
| Product colour | Black |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| Screen shape | Flat |
| Display technology | LED |
| Backlight type | W-LED |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Response time | 4 ms |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Contrast ratio (typical) | 166.6673611 |
| Surface hardness | 3H |
| Touchscreen | No |
| Panel type | VA |
| Colour depth | 8 bit |
| Display diagonal (metric) | 68.58 cm |
| Number of speakers | 2 |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| RMS rated power | 2 W |
| Built-in microphone | No |
| Built-in camera | No |
| Power cable length | 1.5 m |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| External power adapter | Yes |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (typical) | 23 W |
| Power consumption (off) | 0.5 W |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 20 kWh |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 392123 |
| Market positioning | Home |
| Country of origin | China |
| Heavy metals free | Hg (mercury) |
| Feet colour | Black |
Incl. VAT: £154.80
Incl. VAT: £183.33
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.