Dell Latitude 13 7350 Intel Core Ultra 7 155U, 16GB /512GB SSD 13.3″ Laptop (LAT 7350 U7 155U 16GB 512GB)
SKU:
LAT 7350 U7 155U 16GB 512GB
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
| RAM | 16 GB |
| Storage | 512 SSD |
| Processor | Intel Core Ultra 7 |
| Colour | Gray |
| Operating Systems | Windows 11 Pro |
| Other Special Features of the Product | Backlit Keyboard, Fingerprint Reader, HD Audio, Lightweight |
| Graphics Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel |
| Hard Disk Description | SSD |
| Video Processor | Intel |
| Specific Uses For Product | Entertainment, Multimedia, Student |
| Webcam Capability | Yes |
| Form Factor | Ultra-Portable |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Voltage | 240 Volts |
| Camera Description | Front |
| Biometric Security Feature | Fingerprint Recognition |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Compatible Devices | External displays, mice, keyboards, storage devices, printers, biometric devices |
Buy new:
Excl. VAT: £666.00
Incl. VAT: £799.20
Delivery Date:
Monday, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Dell Latitude 13 7350 Intel Core Ultra 7 155U, 16GB /512GB SSD 13.3″ Laptop (LAT 7350 U7 155U 16GB 512GB)
SKU:
LAT 7350 U7 155U 16GB 512GB
| RAM | 16 GB |
| Storage | 512 SSD |
| Processor | Intel Core Ultra 7 |
| Colour | Gray |
| Operating Systems | Windows 11 Pro |
| Other Special Features of the Product | Backlit Keyboard, Fingerprint Reader, HD Audio, Lightweight |
| Graphics Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel |
| Hard Disk Description | SSD |
| Video Processor | Intel |
| Specific Uses For Product | Entertainment, Multimedia, Student |
| Webcam Capability | Yes |
| Form Factor | Ultra-Portable |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Voltage | 240 Volts |
| Camera Description | Front |
| Biometric Security Feature | Fingerprint Recognition |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Compatible Devices | External displays, mice, keyboards, storage devices, printers, biometric devices |
Description
Dell Latitude 13 7350 Intel Core Ultra 7 155U, 16GB /512GB SSD 13.3″ Laptop (LAT 7350 U7 155U 16GB 512GB)
Lightweight, Intel Core Ultra processors, Windows 11 Pro, and HDR camera
Technical Table
| RAM | 16 GB |
| Storage | 512 SSD |
| Processor | Intel Core Ultra 7 |
| Colour | Gray |
| Operating Systems | Windows 11 Pro |
| Other Special Features of the Product | Backlit Keyboard, Fingerprint Reader, HD Audio, Lightweight |
| Graphics Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel |
| Hard Disk Description | SSD |
| Video Processor | Intel |
| Specific Uses For Product | Entertainment, Multimedia, Student |
| Webcam Capability | Yes |
| Form Factor | Ultra-Portable |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Voltage | 240 Volts |
| Camera Description | Front |
| Biometric Security Feature | Fingerprint Recognition |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Compatible Devices | External displays, mice, keyboards, storage devices, printers, biometric devices |
Reviews (0)
Be the first to review “Dell Latitude 13 7350 Intel Core Ultra 7 155U, 16GB /512GB SSD 13.3″ Laptop (LAT 7350 U7 155U 16GB 512GB)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £666.00
Incl. VAT: £799.20
Delivery Date:
Monday, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Dell Latitude 13 7350 Intel Core Ultra 7 155U, 16GB /512GB SSD 13.3″ Laptop (LAT 7350 U7 155U 16GB 512GB)” Cancel reply
Description
Dell Latitude 13 7350 Intel Core Ultra 7 155U, 16GB /512GB SSD 13.3″ Laptop (LAT 7350 U7 155U 16GB 512GB)
Lightweight, Intel Core Ultra processors, Windows 11 Pro, and HDR camera
Technical Table
| RAM | 16 GB |
| Storage | 512 SSD |
| Processor | Intel Core Ultra 7 |
| Colour | Gray |
| Operating Systems | Windows 11 Pro |
| Other Special Features of the Product | Backlit Keyboard, Fingerprint Reader, HD Audio, Lightweight |
| Graphics Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel |
| Hard Disk Description | SSD |
| Video Processor | Intel |
| Specific Uses For Product | Entertainment, Multimedia, Student |
| Webcam Capability | Yes |
| Form Factor | Ultra-Portable |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Voltage | 240 Volts |
| Camera Description | Front |
| Biometric Security Feature | Fingerprint Recognition |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Compatible Devices | External displays, mice, keyboards, storage devices, printers, biometric devices |
BESTSELLER PRODUCTS
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.