Mikrotik CubeSA 60Pro ac network antenna Sector antenna 11.5 dBi (CUBEG-5AC60AY-SA)
SKU:
CUBEG-5AC60AY-SA
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £132.89
Incl. VAT: £159.47
Delivery Date:
Wednesday, May 20
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
2 In Stock
2 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Mikrotik CubeSA 60Pro ac network antenna Sector antenna 11.5 dBi (CUBEG-5AC60AY-SA)
SKU:
CUBEG-5AC60AY-SA
Description
Mikrotik CubeSA 60Pro ac network antenna Sector antenna 11.5 dBi (CUBEG-5AC60AY-SA)
Mikrotik CubeSA 60Pro ac network antenna Sector antenna 11.5 dBi
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Built-in processor | Yes |
| Processor model | IPQ-4019 |
| Processor frequency | 716 MHz |
| Internal memory | 256 MB |
| Flash memory | 64 MB |
| Antenna gain level (max) | 11.5 dBi |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11n, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Frequency band | 5 GHz |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Features | |
| Antenna gain level (max) | 11.5 dBi |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11n, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Frequency band | 5 GHz |
| Antenna type | Sector antenna |
| Maximum operating distance | 800 m |
| Certification | CE, FCC, IC, EAC, ROHS |
| Power | |
| Power source type | DC, PoE |
| Power consumption (max) | 13 W |
| Input voltage | 18 – 48 V |
| Technical details | |
| Antenna gain level (max) | 11.5 dBi |
| Frequency band | 5 GHz |
| Antenna type | Sector antenna |
| Maximum operating distance | 800 m |
| Network | |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11n, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Certificates | |
| Certification | CE, FCC, IC, EAC, ROHS |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -40 – 70 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 115 mm |
| Depth | 211 mm |
| Height | 90 mm |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Mikrotik CubeSA 60Pro ac network antenna Sector antenna 11.5 dBi (CUBEG-5AC60AY-SA)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £132.89
Incl. VAT: £159.47
Delivery Date:
Wednesday, May 20
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
2 In Stock
2 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Mikrotik CubeSA 60Pro ac network antenna Sector antenna 11.5 dBi (CUBEG-5AC60AY-SA)” Cancel reply
Description
Mikrotik CubeSA 60Pro ac network antenna Sector antenna 11.5 dBi (CUBEG-5AC60AY-SA)
Mikrotik CubeSA 60Pro ac network antenna Sector antenna 11.5 dBi
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Built-in processor | Yes |
| Processor model | IPQ-4019 |
| Processor frequency | 716 MHz |
| Internal memory | 256 MB |
| Flash memory | 64 MB |
| Antenna gain level (max) | 11.5 dBi |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11n, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Frequency band | 5 GHz |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Features | |
| Antenna gain level (max) | 11.5 dBi |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11n, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Frequency band | 5 GHz |
| Antenna type | Sector antenna |
| Maximum operating distance | 800 m |
| Certification | CE, FCC, IC, EAC, ROHS |
| Power | |
| Power source type | DC, PoE |
| Power consumption (max) | 13 W |
| Input voltage | 18 – 48 V |
| Technical details | |
| Antenna gain level (max) | 11.5 dBi |
| Frequency band | 5 GHz |
| Antenna type | Sector antenna |
| Maximum operating distance | 800 m |
| Network | |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11n, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Certificates | |
| Certification | CE, FCC, IC, EAC, ROHS |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -40 – 70 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 115 mm |
| Depth | 211 mm |
| Height | 90 mm |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: AF-5
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: UACC-UK-ULTRA-PANEL-ANTENNA
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Panel Antennas |
| Purpose | Indoor & outdoor |
| Product colour | White |
| Antenna gain level (max) | 15 dBi |
| Frequency band | 5 GHz |
| Weight | 450 g |
| Width | 138 mm |
| Depth | 43 mm |
| Height | 207 mm |
| Antenna gain level (max) | 15 dBi |
| Frequency band | 5 GHz |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Antenna gain level (max) | 15 dBi |
| Waterproof | Yes |
| Ultraviolet (UV) resistant | Yes |
| Survival wind speed | 200 km/h |
| Housing material | Aluminium, Polycarbonate (PC) |
| International Protection (IP) code | IP6X |
In Stock
Excl. VAT: £34.48
Incl. VAT: £41.37
Incl. VAT: £41.37
SKU: NBE-M5-16
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Network Antennas |
| Frequency band | 5 GHz |
| Power consumption | 6W |
| Power requirements | 24V |
| Antenna gain level (max) | 16 dBi |
| Mounting | Wall |
| Polarization | Dual polarization |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Product colour | White |
In Stock
Excl. VAT: £54.50
Incl. VAT: £65.40
Incl. VAT: £65.40
SKU: RBLHGG-60AD
In Stock
Excl. VAT: £108.03
Incl. VAT: £129.64
Incl. VAT: £129.64
SKU: SLEEVE30
In Stock
Excl. VAT: £109.35
Incl. VAT: £131.22
Incl. VAT: £131.22
SKU: AP-5AC-90-HD
In Stock
Excl. VAT: £334.00
Incl. VAT: £400.80
Incl. VAT: £400.80
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.