Cisco Table Microphone(CS-MIC-TABLE-J)
SKU:
CS-MIC-TABLE-J
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Wednesday, May 20
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Description
Cisco Table Microphone(CS-MIC-TABLE-J)
Cisco Table Microphone
Specifications
| Microphone | |
|---|---|
| Microphone sensitivity | -34 dB |
| Microphone frequency | 80 – 20000 Hz |
| Microphone mute | Yes |
| Microphone direction type | Omnidirectional |
| Type | IP phone microphone |
| Microphone Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 70 dB |
| Ports & interfaces | |
| Device interface | 4-pin Hirose |
| Cable length | 9 m |
| Connectivity technology | Wired |
| Performance | |
| Compatible products | Room Kit, Room Kit Plus, Room Kit Pro Room 55, Room 55 Dual, Room 70, Room 70 G2 SX10, SX20, SX80 MX700, MX800 |
| Product colour | White |
| Cable length | 9 m |
| Power | |
| Power source | DC |
| Operating voltage | 9 V |
| Phantom power | 9/52 V |
| Weight & dimensions | |
| Diameter | 6.39 cm |
| Microphone weight | 126 g |
| Height | 10.9 mm |
| Packaging content | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Compatible products | Room Kit, Room Kit Plus, Room Kit Pro Room 55, Room 55 Dual, Room 70, Room 70 G2 SX10, SX20, SX80 MX700, MX800 |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Height | 10.9 mm |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Other features | |
| Phantom power | 9/52 V |
| Features | |
| Compatible products | Room Kit, Room Kit Plus, Room Kit Pro Room 55, Room 55 Dual, Room 70, Room 70 G2 SX10, SX20, SX80 MX700, MX800 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Cisco Table Microphone(CS-MIC-TABLE-J)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Wednesday, May 20
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Cisco Table Microphone(CS-MIC-TABLE-J)” Cancel reply
Description
Cisco Table Microphone(CS-MIC-TABLE-J)
Cisco Table Microphone
Specifications
| Microphone | |
|---|---|
| Microphone sensitivity | -34 dB |
| Microphone frequency | 80 – 20000 Hz |
| Microphone mute | Yes |
| Microphone direction type | Omnidirectional |
| Type | IP phone microphone |
| Microphone Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 70 dB |
| Ports & interfaces | |
| Device interface | 4-pin Hirose |
| Cable length | 9 m |
| Connectivity technology | Wired |
| Performance | |
| Compatible products | Room Kit, Room Kit Plus, Room Kit Pro Room 55, Room 55 Dual, Room 70, Room 70 G2 SX10, SX20, SX80 MX700, MX800 |
| Product colour | White |
| Cable length | 9 m |
| Power | |
| Power source | DC |
| Operating voltage | 9 V |
| Phantom power | 9/52 V |
| Weight & dimensions | |
| Diameter | 6.39 cm |
| Microphone weight | 126 g |
| Height | 10.9 mm |
| Packaging content | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Compatible products | Room Kit, Room Kit Plus, Room Kit Pro Room 55, Room 55 Dual, Room 70, Room 70 G2 SX10, SX20, SX80 MX700, MX800 |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Height | 10.9 mm |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Other features | |
| Phantom power | 9/52 V |
| Features | |
| Compatible products | Room Kit, Room Kit Plus, Room Kit Pro Room 55, Room 55 Dual, Room 70, Room 70 G2 SX10, SX20, SX80 MX700, MX800 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: 22400
In Stock
Excl. VAT: £91.99
Incl. VAT: £110.39
Incl. VAT: £110.39
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.