Corsair Vengeance 16GB DDR4 SODIMM 2400MHz memory module 1 x 16 GB (CMSX16GX4M1A2400C16)
SKU:
CMSX16GX4M1A2400C16
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £145.13
Incl. VAT: £174.15
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
6 In Stock
6 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Corsair Vengeance 16GB DDR4 SODIMM 2400MHz memory module 1 x 16 GB (CMSX16GX4M1A2400C16)
SKU:
CMSX16GX4M1A2400C16
Description
Corsair Vengeance 16GB DDR4 SODIMM 2400MHz memory module 1 x 16 GB (CMSX16GX4M1A2400C16)
Corsair Vengeance 16GB DDR4 SODIMM 2400MHz memory module 1 x 16 GB
Specifications
| Power | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Memory | |
| SPD speed | 2400 MHz |
| SPD voltage | 1.2 V |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| CAS latency | 16 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
| SPD speed | 2400 MHz |
| SPD voltage | 1.2 V |
| Product colour | Black |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| CAS latency | 16 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Country of origin | China |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Corsair Vengeance 16GB DDR4 SODIMM 2400MHz memory module 1 x 16 GB (CMSX16GX4M1A2400C16)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £145.13
Incl. VAT: £174.15
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
6 In Stock
6 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Corsair Vengeance 16GB DDR4 SODIMM 2400MHz memory module 1 x 16 GB (CMSX16GX4M1A2400C16)” Cancel reply
Description
Corsair Vengeance 16GB DDR4 SODIMM 2400MHz memory module 1 x 16 GB (CMSX16GX4M1A2400C16)
Corsair Vengeance 16GB DDR4 SODIMM 2400MHz memory module 1 x 16 GB
Specifications
| Power | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Memory | |
| SPD speed | 2400 MHz |
| SPD voltage | 1.2 V |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| CAS latency | 16 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
| SPD speed | 2400 MHz |
| SPD voltage | 1.2 V |
| Product colour | Black |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| CAS latency | 16 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Country of origin | China |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: 100-506159
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 100-300000077
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 100-000000057
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 100-000000053
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 100-100000510BOX
In Stock
Excl. VAT: £59.83
Incl. VAT: £71.80
Incl. VAT: £71.80
SKU: CKG2-RM
Key Features:
| Brand | ubiquiti |
| Type | Front panel |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Compatibility | CloudKey G2, CloudKey G2 Plus |
| Product colour | Black, Silver |
| Power Consumption | 12.95W |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Width | 481.5 mm |
| Weight | 600 g |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Height | 43.7 mm |
| Depth | 47 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Type | Front panel |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Networking Interface | (1) GbE RJ45 port |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
In Stock
Excl. VAT: £75.10
Incl. VAT: £90.11
Incl. VAT: £90.11
SKU: 100-100000031AWOF
In Stock
Excl. VAT: £95.73
Incl. VAT: £114.87
Incl. VAT: £114.87
SKU: 100-000000049
In Stock
Excl. VAT: £274.16
Incl. VAT: £328.99
Incl. VAT: £328.99
SKU: AX5U5600C4616G-DTLABBK
In Stock
Excl. VAT: £331.68
Incl. VAT: £398.02
Incl. VAT: £398.02
SKU: 100-000000339
In Stock
Excl. VAT: £358.11
Incl. VAT: £429.74
Incl. VAT: £429.74
SKU: 100-000000338
In Stock
Excl. VAT: £367.30
Incl. VAT: £440.75
Incl. VAT: £440.75
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.