Cisco WS-X2914-XL-V Catalyst 2900 XL Series Switch Module
SKU:
WS-X2914-XL-V
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
| Brand | Cisco |
| Product Type | Switch Module |
| Series | 2900 XL |
| Part No | WS-X2914-XL-V |
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 20
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Cisco WS-X2914-XL-V Catalyst 2900 XL Series Switch Module
SKU:
WS-X2914-XL-V
| Brand | Cisco |
| Product Type | Switch Module |
| Series | 2900 XL |
| Part No | WS-X2914-XL-V |
Description
Cisco WS-X2914-XL-V Catalyst 2900 XL Series Switch Module
Cisco’s Catalyst 2900 Series XL is a full line of modular, 10/100 autosensing Fast Ethernet switches that combine outstanding performance, ease of use, and integrated Cisco IOS software.
Technical Table
| Brand | Cisco |
| Product Type | Switch Module |
| Series | 2900 XL |
| Part No | WS-X2914-XL-V |
Reviews (0)
Be the first to review “Cisco WS-X2914-XL-V Catalyst 2900 XL Series Switch Module” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 20
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Cisco WS-X2914-XL-V Catalyst 2900 XL Series Switch Module” Cancel reply
Description
Cisco WS-X2914-XL-V Catalyst 2900 XL Series Switch Module
Cisco’s Catalyst 2900 Series XL is a full line of modular, 10/100 autosensing Fast Ethernet switches that combine outstanding performance, ease of use, and integrated Cisco IOS software.
Technical Table
| Brand | Cisco |
| Product Type | Switch Module |
| Series | 2900 XL |
| Part No | WS-X2914-XL-V |
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: APM408P-10000S
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: S-4554LC80D
In Stock
Excl. VAT: £75.53
Incl. VAT: £90.64
Incl. VAT: £90.64
SKU: JL325A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Product Type | Network Switch Modules |
| Ports quantity | 2 |
| Compatibility | Aruba 2930M |
| Weight | 149.7 g |
| Dimensions (WxDxH) | 147 x 61 x 28 mm |
| Width | 147 mm |
| Depth | 61 mm |
| Height | 28 mm |
In Stock
Excl. VAT: £445.05
Incl. VAT: £534.06
Incl. VAT: £534.06
SKU: J9986A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Product Type | Network Switch Modules |
| Networking standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 100BASE-T, 1000BASE-T |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 24 |
| Compatibility | HP 5400R |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Weight | 850 g |
| Dimensions (WxDxH) | 261.6 x 206.5 x 44.5 mm |
| Width | 261.6 mm |
| Depth | 206.5 mm |
| Height | 44.5 mm |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
In Stock
Excl. VAT: £1,396.06
Excl Sale. VAT: £1,279.50
Incl. VAT: £1,675.27
Incl Sale. VAT: £1,535.40
Excl Sale. VAT: £1,279.50
Incl. VAT: £1,675.27
Incl Sale. VAT: £1,535.40
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.