Cisco C3850-NM-2-10G network switch module 10 Gigabit Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet (C3850-NM-2-10G)
SKU:
C3850-NM-2-10G
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 20
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Cisco C3850-NM-2-10G network switch module 10 Gigabit Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet (C3850-NM-2-10G)
SKU:
C3850-NM-2-10G
Description
Cisco C3850-NM-2-10G network switch module 10 Gigabit Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet (C3850-NM-2-10G)
Cisco C3850-NM-2-10G network switch module 10 Gigabit Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
Specifications
| Network | |
|---|---|
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000,10000 Mbit/s |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Copper ethernet cabling technology | 1000BASE-T, 100BASE-T, 10BASE-T, 10GBASE-T |
| Technical details | |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000,10000 Mbit/s |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Copper ethernet cabling technology | 1000BASE-T, 100BASE-T, 10BASE-T, 10GBASE-T |
| Compatibility | Cisco Catalyst 3850 |
| I/O ports | 2 x 1GE RJ-45 2 x 10GE RJ-45 |
| Ports & interfaces | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 4 |
| I/O ports | 2 x 1GE RJ-45 2 x 10GE RJ-45 |
| Performance | |
| Compatibility | Cisco Catalyst 3850 |
| Ergonomics | |
| Connectivity LEDs | Yes |
| Indication | |
| Connectivity LEDs | Yes |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Cisco C3850-NM-2-10G network switch module 10 Gigabit Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet (C3850-NM-2-10G)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 20
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Cisco C3850-NM-2-10G network switch module 10 Gigabit Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet (C3850-NM-2-10G)” Cancel reply
Description
Cisco C3850-NM-2-10G network switch module 10 Gigabit Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet (C3850-NM-2-10G)
Cisco C3850-NM-2-10G network switch module 10 Gigabit Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
Specifications
| Network | |
|---|---|
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000,10000 Mbit/s |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Copper ethernet cabling technology | 1000BASE-T, 100BASE-T, 10BASE-T, 10GBASE-T |
| Technical details | |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000,10000 Mbit/s |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Copper ethernet cabling technology | 1000BASE-T, 100BASE-T, 10BASE-T, 10GBASE-T |
| Compatibility | Cisco Catalyst 3850 |
| I/O ports | 2 x 1GE RJ-45 2 x 10GE RJ-45 |
| Ports & interfaces | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 4 |
| I/O ports | 2 x 1GE RJ-45 2 x 10GE RJ-45 |
| Performance | |
| Compatibility | Cisco Catalyst 3850 |
| Ergonomics | |
| Connectivity LEDs | Yes |
| Indication | |
| Connectivity LEDs | Yes |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: APM408P-10000S
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: APM402XL-10000S
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: JL325A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Product Type | Network Switch Modules |
| Ports quantity | 2 |
| Compatibility | Aruba 2930M |
| Weight | 149.7 g |
| Dimensions (WxDxH) | 147 x 61 x 28 mm |
| Width | 147 mm |
| Depth | 61 mm |
| Height | 28 mm |
In Stock
Excl. VAT: £445.05
Incl. VAT: £534.06
Incl. VAT: £534.06
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.