Epson EcoTank ET-2862 C11CJ67427 Multifunction Wi-Fi Ink Tank Printer, Colour, Wireless, All-in-One, A4, 5760×1440 DPI (C11CJ67427)
SKU:
C11CJ67427
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £136.62
Incl. VAT: £163.95
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Epson EcoTank ET-2862 C11CJ67427 Multifunction Wi-Fi Ink Tank Printer, Colour, Wireless, All-in-One, A4, 5760×1440 DPI (C11CJ67427)
SKU:
C11CJ67427
Description
Epson EcoTank ET-2862 C11CJ67427 Multifunction Wi-Fi Ink Tank Printer, Colour, Wireless, All-in-One, A4, 5760×1440 DPI (C11CJ67427)
Epson EcoTank ET-2862 C11CJ67427 Multifunction Wi-Fi Ink Tank Printer, Colour, Wireless, All-in-One, A4, 5760×1440 DPI
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Epson EcoTank ET-2862 C11CJ67427 Multifunction Wi-Fi Ink Tank Printer, Colour, Wireless, All-in-One, A4, 5760×1440 DPI (C11CJ67427)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £136.62
Incl. VAT: £163.95
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Epson EcoTank ET-2862 C11CJ67427 Multifunction Wi-Fi Ink Tank Printer, Colour, Wireless, All-in-One, A4, 5760×1440 DPI (C11CJ67427)” Cancel reply
Description
Epson EcoTank ET-2862 C11CJ67427 Multifunction Wi-Fi Ink Tank Printer, Colour, Wireless, All-in-One, A4, 5760×1440 DPI (C11CJ67427)
Epson EcoTank ET-2862 C11CJ67427 Multifunction Wi-Fi Ink Tank Printer, Colour, Wireless, All-in-One, A4, 5760×1440 DPI
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: 499Q8F#B19
Key Features:
| Brand | HP |
| Type | Multifunction Printers |
| Scanning | Colour scanning |
| Faxing | Colour faxing |
| Duplex printing mode | Auto |
| Copying | Colour copying |
| Print technology | Laser |
| Printing | Colour printing |
| Control type | Touch |
| Market positioning | Business |
| Faxing | Colour faxing |
| Fax transmission speed | 3 sec/page |
| Modem speed | 33.6 Kbit/s |
| Fax memory | 500 pages |
| Speed dialling | Yes |
| Fax forwarding | Yes |
| Fax delayed sending | Yes |
| Auto-redialing | Yes |
| Auto reduction | Yes |
| Internal memory | 512 MB |
| Maximum internal memory | 512 MB |
| Processor frequency | 1200 MHz |
| Built-in processor | Yes |
| Total number of input trays | 2 |
| Total input capacity | 251 sheets |
| Total output capacity | 100 sheets |
| Maximum input capacity | 251 sheets |
| Maximum output capacity | 100 sheets |
| Auto document feeder (ADF) input capacity | 50 sheets |
| Auto document feeder (ADF) | Yes |
| Maximum number of input trays | 2 |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Maximum print size | 216 x 355.6 mm |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| JIS B-series sizes (B0...B9) | B5, B6 |
| Sustainability certificates | Blue Angel, Post-Consumer Recycled Plastic |
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| Speed dialling | Yes |
| Scan drivers | TWAIN |
| Recommended duty cycle | 150 - 2500 pages per month |
| Country of origin | Vietnam |
| Product colour | White, Black, Blue |
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| Pallet gross weight | 495.4 kg |
| Speed dialling | Yes |
| Country of origin | Vietnam |
| Width | 418 mm |
| Depth | 419.1 mm |
| Height | 341.3 mm |
| Weight | 17.1 kg |
In Stock
Excl. VAT: £314.98
Incl. VAT: £377.97
Incl. VAT: £377.97
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.