ADATA Micro SDXC 64GB MicroSDXC UHS Class 10 (AUSDX64GUICL10-RA1)
SKU:
AUSDX64GUICL10-RA1
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
Available on Backorder
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
ADATA Micro SDXC 64GB MicroSDXC UHS Class 10 (AUSDX64GUICL10-RA1)
SKU:
AUSDX64GUICL10-RA1
Description
ADATA Micro SDXC 64GB MicroSDXC UHS Class 10 (AUSDX64GUICL10-RA1)
ADATA Micro SDXC 64GB MicroSDXC UHS Class 10
Specifications
| Memory | |
|---|---|
| Capacity | 64 GB |
| Read speed | 30 MB/s |
| Write speed | 10 MB/s |
| Internal memory type | UHS |
| Flash memory class | Class 10 |
| Flash card type | MicroSDXC |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Certification | FCC, CE, BSMI, VCCI |
| Features | |
| Product colour | Black |
| Certification | FCC, CE, BSMI, VCCI |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Internal memory type | UHS |
| Memory voltage | 2.7,3.6 V |
| Capacity | 64 GB |
| Harmonized System (HS) code | 85235190 |
| Power | |
| Memory voltage | 2.7,3.6 V |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 25 g |
| Width | 11 mm |
| Depth | 15 mm |
| Height | 1 mm |
| Packaging data | |
| Package type | Blister |
| Certificates | |
| Certification | FCC, CE, BSMI, VCCI |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85235190 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “ADATA Micro SDXC 64GB MicroSDXC UHS Class 10 (AUSDX64GUICL10-RA1)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
Available on Backorder
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “ADATA Micro SDXC 64GB MicroSDXC UHS Class 10 (AUSDX64GUICL10-RA1)” Cancel reply
Description
ADATA Micro SDXC 64GB MicroSDXC UHS Class 10 (AUSDX64GUICL10-RA1)
ADATA Micro SDXC 64GB MicroSDXC UHS Class 10
Specifications
| Memory | |
|---|---|
| Capacity | 64 GB |
| Read speed | 30 MB/s |
| Write speed | 10 MB/s |
| Internal memory type | UHS |
| Flash memory class | Class 10 |
| Flash card type | MicroSDXC |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Certification | FCC, CE, BSMI, VCCI |
| Features | |
| Product colour | Black |
| Certification | FCC, CE, BSMI, VCCI |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Internal memory type | UHS |
| Memory voltage | 2.7,3.6 V |
| Capacity | 64 GB |
| Harmonized System (HS) code | 85235190 |
| Power | |
| Memory voltage | 2.7,3.6 V |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 25 g |
| Width | 11 mm |
| Depth | 15 mm |
| Height | 1 mm |
| Packaging data | |
| Package type | Blister |
| Certificates | |
| Certification | FCC, CE, BSMI, VCCI |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85235190 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: AUSDX128GUICL10A1-RA1
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: ASDH32GUICL10-R
In Stock
Get Instant Price
SKU: AUSDX128GUI3V30SHA2-RA1
In Stock
Excl. VAT: £43.70
Incl. VAT: £52.44
Incl. VAT: £52.44
SKU: AUSDX256GUI3V30SHA2-RA1
In Stock
Excl. VAT: £58.65
Incl. VAT: £70.38
Incl. VAT: £70.38
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.