TP-Link Archer AX6000 wireless router Gigabit Ethernet Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) Black (ARCHER AX6000)
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Order Within:
Deliver to:
Available on Backorder
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
TP-Link Archer AX6000 wireless router Gigabit Ethernet Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) Black (ARCHER AX6000)
Description
TP-Link Archer AX6000 wireless router Gigabit Ethernet Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) Black (ARCHER AX6000)
TP-Link Archer AX6000 wireless router Gigabit Ethernet Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) Black
Technical Table
Get Instant Price
Delivery Date:
Dispatch time:
Delivery Date & Time for:
Available on Backorder
Returns
Support
Payment
Secure transaction
Reviews
There are no reviews yet.
Description
TP-Link Archer AX6000 wireless router Gigabit Ethernet Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) Black (ARCHER AX6000)
TP-Link Archer AX6000 wireless router Gigabit Ethernet Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) Black
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Incl. VAT: £48.30
Incl. VAT: £51.38
Incl. VAT: £113.33
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Wired Routers |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Internal memory | 1024 MB |
| Processor frequency | 1000 MHz |
| Rack capacity | 1U |
| Power consumption (typical) | 13 W |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Product colour | Black |
| Processor cores | 4 |
| Storage media | eMMC |
| Internal storage capacity | 4 GB |
| Internal memory type | DRAM |
| Processor architecture | MIPS64 |
| Internal memory | 1024 MB |
| Built-in processor | Yes |
| Processor frequency | 1000 MHz |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Rack mounting | Yes |
| LED indicators | Activity, Link, Speed |
| Product colour | Black |
| Rack capacity | 1U |
| Power source type | AC |
| AC input voltage | 110 - 240 V |
| Power consumption (typical) | 13 W |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 229 mm |
| Depth | 136.5 mm |
| Height | 31.1 mm |
| Weight | 795 g |
| Certification | CE, FCC, IC |
Incl. VAT: £154.61
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.