HP Pavilion 15-eh1026na AMD Ryzen 7 16 GB/512 GB SSD 15.6″Laptop (8B589EA#ABU)
SKU:
8B589EA#ABU
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
| Ram | 16 GB |
| Storage | 512 GB SSD |
| Processor | AMD Ryzen™ 7 |
| Product type | Laptop |
| Brand | Dell |
| Product type | Laptop |
| HD type | Full HD |
| Display surface | Gloss |
| Panel type | IPS |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Display diagonal (metric) | 39.6 cm |
| Touchscreen | Yes |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6″) |
| Anti-glare screen | Yes |
| Display bezel technology | Micro-Edge |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 0.45 |
| Native aspect ratio | 0.672916667 |
| AC adapter power | 45 W |
| AC adapter frequency | 50 – 60 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Width | 360.2 mm |
| Depth | 234 mm |
| Height | 17.9 mm |
| Weight | 1.75 kg |
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tuesday, May 26
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
SKU:
8B589EA#ABU
| Ram | 16 GB |
| Storage | 512 GB SSD |
| Processor | AMD Ryzen™ 7 |
| Product type | Laptop |
| Brand | Dell |
| Product type | Laptop |
| HD type | Full HD |
| Display surface | Gloss |
| Panel type | IPS |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Display diagonal (metric) | 39.6 cm |
| Touchscreen | Yes |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6″) |
| Anti-glare screen | Yes |
| Display bezel technology | Micro-Edge |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 0.45 |
| Native aspect ratio | 0.672916667 |
| AC adapter power | 45 W |
| AC adapter frequency | 50 – 60 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Width | 360.2 mm |
| Depth | 234 mm |
| Height | 17.9 mm |
| Weight | 1.75 kg |
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tuesday, May 26
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Be the first to review “HP Pavilion 15-eh1026na AMD Ryzen 7 16 GB/512 GB SSD 15.6″Laptop (8B589EA#ABU)” Cancel reply
Description
HP Pavilion 15-eh1026na AMD Ryzen 7 16 GB/512 GB SSD 15.6″Laptop (8B589EA#ABU)
Sophistication at work. Gratification at play.
The Pavilion 15.6 inch Laptop packs more performance into a smaller profile, so you can get more done wherever you go. Enjoy mind-blowing entertainment with a micro-edge screen and Audio by B&O.
Technical Table
| Ram | 16 GB |
| Storage | 512 GB SSD |
| Processor | AMD Ryzen™ 7 |
| Product type | Laptop |
| Brand | Dell |
| Product type | Laptop |
| HD type | Full HD |
| Display surface | Gloss |
| Panel type | IPS |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Display diagonal (metric) | 39.6 cm |
| Touchscreen | Yes |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6″) |
| Anti-glare screen | Yes |
| Display bezel technology | Micro-Edge |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 0.45 |
| Native aspect ratio | 0.672916667 |
| AC adapter power | 45 W |
| AC adapter frequency | 50 – 60 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Width | 360.2 mm |
| Depth | 234 mm |
| Height | 17.9 mm |
| Weight | 1.75 kg |
BESTSELLER PRODUCTS
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.